Indywidualny kurs makijażu - Nauka makijażu

Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 15524

Indywidualny kurs makijażu to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałaby zacząć swoją przygodę z makijażem, jak również dla osób które taką wiedzę już posiadają ale chciałyby poszerzyć ją o kolejne tematy lub rodzaje wykonywanych makijaży. Wiele osób myśli, że aby skorzystać z takiej usługi musi już coś wiedzieć na temat wizażu, kosmetyków, technik ich wykorzystania, podstaw pielęgnacji, czy narzędzi typu pędzle, gąbeczki, zalotka itd.

Otóż nie, jest to jak najbardziej błędne myślenie. 

Do kogo kierowany jest kurs makijażu?

Lekcja makijażu skierowana jest dla każdej osoby, która czuje potrzebę pozyskania umiejętności z dziedziny makijażu czy pielęgnacji. Nie ma tutaj znaczenia czy dana osoba maluje się na co dzień czy nie posiada nawet jednego kolorowego kosmetyku w swojej kosmetyczce.

Miejsce wykonywania: Studio Pędzlove Śrem / Poznań

dyplomy

Ta sama zasada dotyczy wieku klientki – nie ma tutaj znaczenia czy ma ona 18, 25, 40 czy 70 lat - Nauka makijażu przeznaczona jest dla każdej kobiety niezależnie od typu urody i cery - nie jest wymagana absolutnie żadna umiejętność wizażu. Tak naprawdę potrzebujemy tylko i wyłącznie chęci do nauki i przy okazji dobrej zabawy w mile spędzonej atmosferze. Warsztaty przygotowują np do makijażu wieczorowego.

Jak umówić się na indywidualny kurs?

Aby umówić się na kurs makijażu, wystarczy skontaktować się z naszym Studiem Pędzlove

Każda z tych opcji będzie odpowiednia.

Jak długo trwa kurs makijażu?

Następnie umawiamy dogodny termin odbycia kursu wykonywania makijażu.

Czas trwania kursu to zazwyczaj ok 4 godziny

Dlatego preferuję poranne lub południowe godziny. W tych porach nasze głowy znacznie lepiej przyswajają informacje. A poza tym kto nie chciałby zacząć dnia od dobrego makijażu? Wielu z nas dodaje on zdecydowanie pewności siebie, pozwala czuć się piękniej i bardzo kobieco. 

Przed umówionym spotkaniem kontaktuję się z każdą klientką w celu ustalenia szczegółów wizyty. Tak aby kurs makijażu przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. Określamy stopień zaawansowania w wykonywaniu makijażu, rodzaj makijażu jaki będzie wykonywany, ustalamy czy klientka posiada jakieś konkretne trudności w jego wykonywaniu oraz nad czym chciałaby głównie popracować i na czym skupić się najbardziej. 

Jak przygotować się na make up?

Przed spotkaniem przesyłam każdej klientce pakiet informacji na temat przygotowania się do wizyty.

 • Jak zadbać o prawidłowy wygląd skóry, tak aby kosmetyki wyglądały na niej świeżo i jej nie obciążały.
 • Co zrobić aby cera nie była przesuszona oraz przyjmowała nakładane kosmetyki.

Jest to jeden z ważniejszych i podstawowych punktów takiego kursu. Prawidłowa pielęgnacja skóry to nieodzowny element każdego makijażu oraz jej zdrowy wygląd bez niego. 

Każdy indywidualny kurs makijażu u mnie zaczyna się wspólną kawą, ciastkiem i małym zapoznaniem się, ponieważ lubię wiedzieć z kim pracuję. Dzięki temu jestem w stanie jeszcze lepiej zrozumieć wasze oczekiwania co do wizażu, potrzeby czy też problemy z jakimi przychodzicie.

Staram się do każdej klientki podchodzić indywidualnie, oraz przygotowywać lekcję w taki sposób aby każda klientka wyniosła z niej jak najwięcej. Na spotkaniu kursantki otrzymują ode mnie notatnik oraz facecharty do łatwiejszego zapisywania wykonywanych czynności. Kursantki nie muszą posiadać żadnej umiejętności w zakresie wykonywania wizażu.

Indywidualne kursy makijażu - Czego się na nich uczymy?

nauka makijazu

Jak już wyżej wspomniałam pielęgnacja jest bardzo ważna, dlatego jest to pierwszy punkt naszego spotkania. Na początek przeprowadzam wywiad z kursantką w celu rozeznania co do rodzaju skóry. Dzięki temu jesteśmy w stanie oprzeć całą lekcję o odpowiedni i prawidłowy dobór kosmetyków które będą używane.

Uczymy się jakich kosmetyków używać na każdym etapie pielęgnacji, jak często je stosować oraz czego nie robić. Poniżej przedstawiam krok po kroku zakres poruszanych zagadnień oraz program kursu pod okiem wizażysty - czego możesz się nauczyć:

 • Analiza rodzaju skóry klientki - Analiza kolorystyczna
 • Kosmetyki używane dotychczas do wykonywania makijażu
 • Pojawiające się problemy skórne
 • Podstawy prawidłowego oczyszczania skóry oraz jak dobrać odpowiedni kosmetyk do tego
 • Rodzaje produktów do mycia, oczyszczania i tonizowania skóry min. płyny micelarne, pianki, toniki, hydrolaty, oleje, żele itd.
 • Nawilżanie skóry, kremy do twarzy i pod oczy, jaki produkt wybrać najlepiej
 • Jakich produktów używać aby skóra wyglądała młodo, zdrowo i świeżo
 • Maski i maseczki do twarzy, jakich używać oraz jak często

Jakie przyrządy potrzebne są by wykonać make up?

Po omówieniu podstaw pielęgnacji przechodzimy do zapoznania się z podstawowymi przyrządami do makijażu. Jak ich używać, na czym się skupić, co będzie najlepszą opcją do wykonania szybkiego lub bardzo precyzyjnego makijażu dziennego. 

Rynek kosmetyczny ma nam do zaoferowania w obecnych czasach bardzo pokaźną liczbę przeróżnych kosmetyków oraz akcesoriów takich jak pędzle, gąbeczki piankowe, gąbeczki sylikonowe, okrągłe, kwadratowe, zalotki małe oraz duże.

Na kursie omawiamy plusy i minusy takich produktów, tak aby każda klientka, która chce zadbać o swój wizerunek mogła wybrać dla siebie odpowiedni produkt.

Jak czyścić narzędzia do makijażu?

Kolejną ważną rzeczą jaką obejmuje program to higiena. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej możemy zachować zdrowy wygląd cery bez niepożądanych chorób czy problemów skórnych. Na kursie każda klientka uczy się jak przechowywać swoje kosmetyki, czyścić narzędzia oraz co niesie za sobą ominięcie tego punktu w swojej codziennej rutynie. Nauka tych zagadnień jest również niezwykle ważna.

Malowanie na dwa pędzle

Jeśli podstawowe punkty mamy już za sobą to spokojnie możemy przejść do malowania, które odbywa się na dwa pędzle - to kluczowy element jaki zawiera program kursu

Co to znaczy?

To oznacza, że pół twarzy jest malowana przeze mnie, a drugie pół przez kursantkę. Krok po kroku wykonujemy makijaż poszczególnych partii twarzy, omawiając wszystkie ruchy. Podczas malowania drugiej części twarzy przez klientkę, bacznie obserwuję każdy ruch, tak aby od razu korygować błędy – jeśli się oczywiście takie pojawiają.

Zgodnie z wybranym makijażem przyjmujemy odpowiednią technikę pracy (makijaż dzienny, makijaż wieczorowy, makijaż biznesowy,  makijaż dla opadającej powieki,  makijaż na czerwony dywan, makijaż glamour, makijaż z kreską, makijaż oczu smoky eyes itd.) 

Indywidualny kurs makijażu jest dla tych którzy chcą się nauczyć robić trwały makijaż dzienny dopasowany do typu urody i kształtu twarzy, poznać wszystkie techniki wykonywania makijażu dziennego - gdzie metody wykonywania są odmienne niż w przypadku gdy chcemy zrobić makijaż ślubny. Nauka makijażu odbywa się z zastosowaniem kosmetyków kolorowych.

Indywidualne lekcje to także czas w czasie którego jest możliwość poznania technik makijażu wieczorowego. Tego też można nauczyć się samodzielnie.

Jakie zagadnienia porusza indywidualny kurs makijażu?

Indywidualny kurs makijażu porusza różne zagadnienia, które pozwalają zrobić idealny make up na różne okazje. Na kursie Poruszamy różne techniki wykonania makijażu - dopasowane do potrzeb każdej kobiety. 

Szkolenia zawierają między innymi wiedzę na temat:

 • Jak zrobić makijaż oka
 • Jak zrobić makijaż brwi
 • Jak zrobić makijaż ust

Makijaż oka i rzęs - Cieniowanie oka 

Warsztaty dają możliwość poznania technik cieniowania oka np. do makijażu wieczorowego. W czasie pracy z klientką omawiane są zagadnienia:

 • co zrobić aby cienie się nie rolowały oraz nie spływały
 • jak poprawnie nakładać cienie, 
 • jak dobierać kolory do tęczówki oraz budowy oka,
 • jak poprawnie wykonać makijaż oka przy opadającej powiece – jeśli taka występuje,
 • jak poprawnie wykonać makijaż oka przy głęboko osadzonych oczach – jeśli takie występują,
 • jak wykonać idealną kreskę, jaki eyeliner wybrać
 • jak używać poszczególnych typów cieni czy pigmentów – jeśli są używane podczas makijażu
 • jak poprawnie przykleić rzęsy
 • zakrywanie cieni pod oczami
 • w zależności od wybranego rodzaju makijażu, trenujemy technikę malowania oczu np. cat creasy, cat eye, foxy eye, smokey eye, glamour itd.

Nauka makijażu brwi

 • dobranie odpowiedniego kształtu brwi
 • rodzaje produktów do malowania 
 • korygowanie niedoskonałości 
 • nadrabianie braków w brwiach

Jak wykonać makijaż twarzy

 • dobór odpowiedniej pielęgnacji, pudru, podkładu, korektora, bronzera, rozświetlacza, różu
 • prawidłowe konturowanie oraz rozświetlenie twarzy
 • konturowanie na mokro oraz na sucho -  w zależności od potrzeb makijażu
 • korygowanie niedoskonałości
 • jak utrwalić makijaż

Malowanie ust

 • dobór koloru pomadki / błyszczyku
 • jak prawidłowo malować usta
 • jak optycznie powiększyć usta, skorygować niedoskonałości oraz ubytki

Omówienie kosmetyków pod okiem wizażysty

Na kursie podczas całego procesu malowania, każdy kosmetyk jest dokładnie omawiany. Do czego służy, jak z nim pracować, w jaki sposób można go na inne sposoby wykorzystać, czym go nakłada, w jakim miejscu oraz jakimi narzędziami.

Każdy kosmetyk jest również starannie dobierany do rodzaju oraz koloru skóry klientki, tak aby utrzymał się na niej cały dzień bez efektu przesuszenia skóry, rolowania się, ścierania, czy też jej nadmiernego obciążenia.

Przegląd kosmetyczki wspólnie z klientką

Po wykonanym makijażu dokonujemy wspólnie z klientką przegląd jej kosmetyczki, aby zweryfikować czy używane kosmetyki są odpowiednie do jej cery, urody oraz koloru skóry. Dodatkowo podpowiadam jak wykorzystać nietrafione zakupy.

 • Co zrobić z pomadką która nam nie pasuje
 • Jak zużyć podkład w nietrafionym kolorze
 • Czy gdzie wykorzystać za ciemny bronzer.

Makijaż to nic więcej jak zabawa kosmetykami, można je łączyć, zmieniać zastosowania, a dzięki temu odkrywać ich nowe możliwości. Może się okazać, nielubiany kosmetyk stanie się naszym ulubionym. 

Indywidualny kurs makijażu kończy się wręczeniem certyfikatu

Zakończenie kursu odbywa się poprzez wręczenie przeze mnie certyfikatu ukończenia lekcji makijażu oraz symbolicznego prezentu, gift boxu z kosmetycznymi niespodziankami.

Każda  klientka otrzymuje również pakiet informacji ode mnie. Najbardziej polecane i sprawdzone kosmetyki przeze mnie oraz wiele najważniejszych informacji w pigułce, tak aby po tygodniu, dwóch czy dłuższym czasie każda kursantka mogła spokojnie wrócić do notatek i odświeżyć sobie pamięć.

Zdaję sobie sprawę, że jak na 4 godzinne spotkanie jest to ogrom wiedzy do zapamiętania. Dlatego wychodząc naprzeciw osobom które mi zaufały przygotowałam specjalny skrypt z dodatkową wiedzą

certyfikat kursu

Ile kosztuje indywidualny kurs makijażu i jak długo trwa

Koszt lekcji to 500 zł za 4 godzinną lekcję.

Miejsce wykonywania: Studio Pędzlove Śrem / Poznań

Podczas szkolenia kursantka korzysta w pełni w kosmetyków jakie znajdują się w studio. Nie jest wskazane zaopatrywanie się we własne kosmetyki przed spotkaniem.

Istnieje możliwość wykupienia indywidualnego kursu dla siebie lub w formie bonu podarunkowego. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto ?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło