Czym jest lifting i laminacja rzęs i na czym polega?

Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 16011

Lifting rzęs to nic innego jak trwała ondulacja, zabieg podkręcenia rzęs za pomocą substancji chemicznych, a następnie głębokiego odżywienia ich. Terminologia tych pojęć brzmi trochę strasznie, ale na szczęście zabieg jest bezpieczny (uwaga! bezpieczny - tylko jeśli zostanie wykonany prawidłowo przez profesjonalistkę lub profesjonalistę, który wykona zabieg zgodnie z podstawowymi zasadami higieny oraz zgodnie z wytycznymi produktu danego producenta). 

Dlaczego to takie ważne? 

Ponieważ na rynku posiadamy masę produktów do liftingu rzęs, a każdy z tych produktów różni się pod względem wykonania zabiegu (mam tutaj na myśli produkty, ich skład, a co za tym idzie - czas trzymania takiego produktu na rzęsach). 

Jeśli interesuje Was taka tematyka to zapraszam do lektury, o wszystkim dokładnie opowiem w artykule.

Lifting rzęs to coraz bardziej popularny zabieg, wśród kobiet w każdym wieku. Dlaczego? Ponieważ daje on niezwykle naturalny wygląd naturalnych rzęs i pozwala cieszyć się efektem podkręconych rzęs przed długi okres czasu. Nie potrzeba już zalotki aby rzęsy były uniesione i wyglądały pięknie. Kobiety na całym świecie pokochały ten zabieg.

Jedną z zalet jest to, że zabieg taki jak lifting rzęs utrzymuje się od ok 1,5 miesiąca (bardzo długo). Efekty zauważalne są od razu po wizycie w salonie. Rzęsy są naturalnie podkręcone i nie wymagają dopełniania jak w przypadku sztucznych rzęs. Kobietom, które wcześniej stosowały przedłużanie rzęs metodą np. 1:1, 2:1 itp., poleca się zabieg trwałej na naturalne rzęsy (lifting rzęs). Po przedstawieniu zalet i korzyści większość kobiet jest zainteresowana liftingiem, a przedłużanie rzęs wykonywane jest coraz rzadziej. 

lifting rzęs

Dla kogo skierowany jest zabieg liftingu rzęs?

Praktycznie dla każdego, jednak największy efekt po liftingu rzęs zobaczą osoby, które posiadają proste rzęsy, skierowane w dół, rosnące w nieregularnym kierunku. Rzęsy po liftingu będą układały się w wyznaczonym podczas zabiegu kierunku, będą podkręcone co da efekt wydłużenia ich oraz zagęszczenia. 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu liftingu rzęs?

Jeśli decydujesz się wykonać zabieg liftingu oraz laminacji rzęs, wybierz sprawdzony salon. Oczy to niezwykle ważny narząd naszego organizmu, więc zdecydowanie postaw w pierwszej kolejności na własne bezpieczeństwo. Lifting nie tylko powinien wyglądać pięknie, ale powinien być również bezpieczny.

Wywiad z klientem - podstawa każdej wizyty w salonie kosmetycznym. Jeśli przed zabiegiem nie zostanie on z Tobą przeprowadzony - to powinna zapalić Ci się czerwona lampka! Każdy profesjonalista, czy dobry specjalista nie pozwoli sobie na przeprowadzenie jakiegokolwiek zabiegu bez wstępnej rozmowy. Istnieje wiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu liftingu rzęs, dlatego takie działanie jest niezbędne abyś mogła Cieszyć się satysfakcjonującym Cię efektem.

Jeśli będziesz mieć wątpliwości co do jakości wykonywanego zabiegu lub będziesz mieć obawy co do kwalifikacji osoby wykonującej lifting - zawsze możesz odmówić i przedstawić kosmetyczce trapiące Cię wątpliwości.

Kiedy nie można wykonać zabiegu liftingu rzęs?

 • makijaż permanentny (wykonany w niedużym odstępie czasowym)
 • brak rzęs lub bardzo mocne wypadanie ich
 • choroby i infekcje typu: zapalenie spojówek, alergie oczu, zespół suchego oka, opryszczka, stany zapalne, jęczmień, gradówka, zaćma, jaskra, nużyca, trichomegalia, choroby grzybicze, bakteryjne i wirusowe
 • łzawienie oczu
 • choroby powodujące drgawki czy drżenia ciała
 • klaustrofobia
 • chemioterapia
 • bardzo delikatne i kruche rzęsy
 • przerwanie ciągłości naskórka w okolicy oka, podrażnienia
 • soczewki kontaktowe (należy zdjąć przed wykonaniem laminacji)
 • ciąża

Lifting rzęs i ciąża

Dlaczego ciąża jest przeciwwskazaniem?

W czasie ciąży kobiety są znacznie bardziej wrażliwe na różnego rodzaju substancje chemiczne oraz występowanie alergii pozabiegowych czy podrażnień. Ze względu na swój stan kobiety w ciąży nie mogą przyjmować wielu leków, dlatego zaleca się ograniczanie wykonywania takich zabiegów w ciąży. Zmiany hormonalne mogą również wpływać na efekty końcowe zabiegu liftingu rzęs. Nie można przewidzieć czy efekt zabiegu będzie zadowalający.

Co może wpłynąć na słabszy efekt zabiegu i podkręcenie?

 • poprzyjmowanie leków, antybiotyków
 • karmienie piersią
 • zmiany hormonalne, choroby tarczycy itp.

Dodatkowe przeciwwskazania

Dodatkowo chciałabym zaznaczyć, w jakich sytuacjach wskazane jest również odwołanie jakiejkolwiek zaplanowanej wizyty przez klientkę (w przeciwnym razie w przypadku wystąpienia danych przeciwwskazań, osoba wykonująca usługę, ma prawo odmówić jej wykonania).

 • gorączka
 • kaszel
 • przeziębienie
 • katar
 • symptomy wskazujące na stan chorobowy

Lifting rzęs krok po kroku -  etapy zabiegu

Wywiad z klientem

Tak jak już wcześniej wspomniałam, pierwszy krok to wywiad oraz zweryfikowanie czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania usługi. Jeśli takowe nie występują, można przejść do wykonania liftingu rzęs. Zalecane jest również wykonywanie prób alergicznych 24 godziny przed wizytą. Jeśli po 24 godzinach nie wystąpią żadne uczulenia i alergie, można z pewnością przystąpić do liftingu.

Demakijaż

W pierwszej kolejności skóra powinna zostać dobrze oczyszczona, makijaż zmyty - przede wszystkim wokół oczu. Dobrym nawykiem jest przychodzenie na zabiegi kosmetyczne bez makijażu - cera będzie mniej podrażniona, a wykonanie diagnozy skóry przed jakimkolwiek zabiegiem kosmetycznym będzie znacznie łatwiejsze. 

Uwaga! Najlepiej unikać demakijażu płynami dwufazowymi lub na bazie olejów - takie substancje mogą znacząco wpłynąć na efekt końcowy. Tłuste płyny ograniczają działanie produktów stylizujących.

Odtłuszczenie 

Kolejny krok to odtłuszczenie - tą część można wykonać za pomocą specjalnych szamponów do lub za pomocą primera. Wykonanie tej czynności ma pozytywny wpływ na działanie płynu ondulującego i utrwalającego.

Zabezpieczenie dolnych rzęs

Po odtłuszczeniu obszaru zabiegowego, niezbędne jest zabezpieczenie dolnych rzęs, aby w żaden sposób nie dotykały preparatów, które będą nałożone na rzęsy na górną powiekę. W przeciwnym razie, możemy uzyskać odwrotny efekt do zamierzonego. Dolne rzęsy podkręcą się pod górę lub co gorsza w jakimś nieregularnym kształcie, co jest niedopuszczalne.

Jak w takim razie dobrze zabezpieczyć dolne rzęsy?

Naklejamy na nie płatki hydrożelowe. Jeśli nie jesteśmy w stanie zakleić wszystkich rzęs, polecam posłużyć się taśmą papierową. Taśma papierowa, może posłużyć nam również do podklejenia powiek, które dość mocno opadają i utrudniają wykonanie zabiegu. Uwaga! płatki nie powinny uwierać, ani wchodzić do oczy - może to spowodować podrażnienie oka oraz jego łzawienie. Poprawna aplikacja to podstawa.

Przygotowanie wałeczka - na czym polega

Tak przygotowana powieka jest gotowa na zabieg liftingu rzęs. W zależności od firmy jaką wybierzemy - w pierwszej kolejności należy zapoznać się z zaleceniami producenta co do używania produktów.  

W większości przypadków klej, który służy do przyklejania rzęs do wałeczka - nadaje się również do przyklejenia wałka do skóry (zawsze jednak trzeba to sprawdzić przed nałożeniem, aby nie poparzyć skóry ani nie doprowadzić do wystąpienia alergii). 

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to można przystąpić do naklejenia silikonowego lub innego wybranego przez nas wałka na skórę powieki. 

Wałeczek powinien być przyklejony wzdłuż linii rzęs. Pamiętajmy, że wałki powinny być dobrane odpowiednio do długości rzęs oraz skrętu. Aktualnie są również na rynku dostępne wałki, które nie wymagają przyklejania ich do powieki klejem, ponieważ trzymają się bez niego. 

Nałożenie rzęs na wałki

Kolejny etap to przyklejenie na klej rzęs na wybrany wałeczek i rozczesanie ich specjalnym grzebyczkiem lub metalowym aplikatorem. Ta czynność jest niezwykle ważna, ponieważ od tego będą zależeć efekty końcowe oraz końcowe podkręcenie.

Należy pamiętać, aby włoski były dobrze rozczesane, w jednym kierunku - prosto. Włoski nie mogą na siebie nachodzić, ani się krzyżować, być zagięte ani skrzywione. Sposób ułożenia włosa będzie rzutował na efekt końcowy. 

Może się zdarzyć, że włoski zaczną się odklejać od wałka jeśli zbyt długo będą rozczesywane, a klej się zetrze lub zdążył wyschnąć.  W takim przypadku należy dołożyć kolejną warstwę kleju i ponowić nakładanie rzęs na wałek. Jeśli rzęsy są dość oporne na nawijanie, zaleca się użycie mocniejszego kleju. 

Lifting rzęs - Nakładanie produktu liftingującego

Dochodzimy do momentu, w którym nakładamy jeden z najważniejszych produktów całego zabiegu, zaczynamy malować rzęsy płynem. Procedura powinna być przeprowadzona zgodnie z zaleceniami producenta, warto o tym pamiętać. Płyn do ondulacji nakładamy do 3/4 wysokości włosa

nakładanie produktu liftingującego na rzęsy

Nigdy nie nakładamy produktu liftingującego na końcówki rzęs, ponieważ będą one za mocno podwinięte, dodatkowo mogą one zostać uszkodzone. Preparat do liftingu rzęs zaleca się nadkładać za pomocą suchych aplikatorów jednorazowych. Dodatkowo należy uważać, aby produkt nie dostał się do oczu ani nie dotykał skóry. 

Po nałożeniu preparatu zadbaj o to aby pilnować czasu - każdy preparat ma swój zakres czasowy jaki może być na rzęsach. W tym celu ustaw sobie minutnik aby go nie przegapić. Zbyt długa ekspozycja preparatu na rzęsach może doprowadzić nawet do popalenia włosków. Zakres minut możesz sprawdzić w zaleceniach od producentach.

Każdy producent posiada inne zakresy. U jednego może być to od 4-8 minut, a u innego od 8-13 minut. Dlatego niezwykle ważne jest zapoznanie się z tymi informacjami. 

Czas powinien być dostosowany do grubości i kondycji rzęs. Jeśli włoski są delikatne, cienkie lub słabe to trzymamy się minimalnego czasu, natomiast jeśli włos jest gruby, sztywny czy silny raczej możemy sobie pozwolić na wykonanie zabiegu w górnej granicy czasowej. 

Jeśli czas zostanie nieodpowiednio dobrany efekty nie będą zadowalające. Można wtedy uzyskać efekt słabo podkręconych rzęs, efekt popalonych rzęs (którego niestety nie dostrzeżemy w czasie zabiegu) lub po prostu brak efektu.

Lifting rzęs i laminowanie- usunięcie preparatu nr 1

Po upływie określonego czasu, preparat powinien zostać ściągnięty za pomocą suchego patyczka lub aplikatora jednorazowego. Usunięcie go powinno być wykonane w delikatny sposób aby nie naruszyć kierunku rzęs oraz aby nie zmieniać ich pozycji. W tym momencie po ondulacji rzęs rzęsy są bardzo delikatne i podatne na ruch. Należy obchodzić się z nimi ostrożnie. 

Lifting rzęs i laminowanie - nałożenie preparatu nr 2

Kolejny etap wykonujemy analogicznie do nakładania preparatu nr 1. W tym przypadku również stosujemy się do zaleceń producenta i trzymamy się określonych ram czasowych. 

Preparat nr 2 ma za zadanie utrwalić rzęsy i utrzymać je w określonej pozycji w ciągu następnych tygodni, dlatego w taki sposób jaki je ułożymy tak będą wyglądać. 

Lifting rzęs i laminowanie - usunięcie preparatu nr 2 

Kiedy minutnik zaalarmuje o zakończonym czasie, należy niezwłocznie usunąć nałożony produkt suchym patyczkiem lub aplikatorem jednorazowym. Wszystkie ruchy wykonujemy delikatnie.

Mamy zrobiony lifting rzęs - i co dalej?

Lifting rzęs to połowa sukcesu. Dla zwiększenia efektu wykonuje się hennę rzęs, rzęsy wtedy wyglądają na bardziej podkreślone. Dodatkowo dzięki użyciu henny, zaznaczamy również krótsze i delikatniejsze rzęsy, które są na co dzień mniej widoczne. Dzięki temu linia rzęs wygląda na bardziej zagęszczoną przez włoski. Na twarzy rysuje nam się zupełnie inne spojrzenie. 

Henna rzęs 

Po liftingu rzęs pozostawiamy jeszcze wałeczki na swoich miejscach. Ułatwi to nałożenie henny. Wybór preparatów należy do osoby wykonującej zabieg. Nie ma reguły, każda kosmetyczka pracuje na swoich ulubionych i sprawdzonych produktach. Henna powinna zostać nałożona na całą długość rzęs, w zalecanym przez producenta przedziale czasowym. Zazwyczaj jest to od 4-8 minut

Większość klientek życzy sobie aby nałożona henna była w kolorze czarnym, lecz zdarzają się również Panie które decydują się na kolor brązowy / ciemny brąz. Wszystko jest kwestią gustu. 

Inna metoda koloryzacji rzęs to farbka żelowa, również bardzo popularna.

Po wykonaniu koloryzacji należy delikatnie ją usunąć z rzęs, uważając aby produkt nie dostał się do oczu.

Usunięcie wałeczka

Po skończonym zabiegu liftingu rzęs wałeczek powinien zostać usunięty / odklejony od powieki. Można to wykonać za pomocą odpowiedniego płynu lub wacika delikatnie nasączonego wodą. Wałeczek powinien zostać odseparowany od powieki. Wykonując lekkie ruchy, nie ciągnąc aby nie naruszyć naskórka i nie zrobić nikomu krzywdy. Jeśli na powiece został jeszcze klej, również powinien zostać usunięty.

lifting rzęs i laminacja - zakończenie

Ostatnim etapem jest odżywienie rzęs. Jest to ostatni krok całego zabiegu. Polega na nałożeniu preparatu w formie olejku na bazie keratyny i witaminy E. Dzięki temu włosy będą odżywione i lśniące. Produkt należy trzymać na rzęsach ok 24 godziny od zabiegu.

Lifting rzęs - jaka jest trwałość takiego zabiegu / efekty?

Lifting rzęs to zabieg, który utrzymuje się od ok. 6 tygodni do 8 tygodni. W zależy od tego jaki szybko rosną nasze rzęsy i jak o nie dbamy.  Przeciętnie, przedział życia rzęsy to od 90-120 dni. Po liftingu rzęs rzęsy powinny być pielęgnowane zgodnie z zaleceniami jakie przekaże nam kosmetyczka. 

Jeśli nie widać efektu lub efekty utrzymują się od zbyt krótko, może oznaczać to że zabieg został niepoprawnie wykonany lub rzęsy były niepoprawnie pielęgnowane. W takim przypadku zaleca się dokładne prześledzenie tego jakie czynności były wykonywane w tym kierunku, lub jeśli nie ma podstaw do tego aby cokolwiek było nie tak zaleca się kontakt ze stylistką która wykonywała taki zabieg.

zabieg liftingu rzęs

Jak często można wykonywać zabieg liftingu rzęs?

Lifting rzęs może być wykonywany co ok. 1,5 miesiąca. Nie zaleca się wykonywania go wcześniej ze względu na stan włosa. Jeśli lifting rzęs zostanie wykonany zbyt wcześnie, włos może się spalić podczas zabiegu, albo może zostać uszkodzony.

Jak pielęgnować rzęsy aby nie stracić efektów, a rzęsy były podkręcone jak najdłużej?

Należy nie malować rzęs tuszem do rzęs w ciągu 24 godzin od zabiegu

Czego nie należy robić w ciągu 24-48h po zabiegu aby efekty trzymały się jak najdłużej:

 • dotykać rzęs, ani przecierać oczu 
 • brać gorących kąpieli, korzystać z sauny, siedzieć w zaparowanej łazience, 
 • korzystać z basenu
 • wykonywać zabiegów kosmetycznych
 • stosować kosmetyków wokół oczu
 • wykonywać makijażu oczu oraz powiek
 • spać na twarzy (twarzą w poduszce)
 • przebywać nad garnkami z których wydziela się nadmiernie para / nad piekarnikiem
 • korzystanie z solarium / opalanie się

Nie zaleca się również stosowania na rzęsy odżywek sterydowych. Po zabiegu rzęsy można przeczesywać szczoteczką z preparatem odżywczym. 

W celu podtrzymania efektów trwałej można stosować naturalne olejki na rzęsy, które dzięki temu staną się bardziej odżywione.

Lifting rzęs cena

Zabiegi w różnych miejscowościach mogą być różnie wyceniane, natomiast cena takiego zabiegu może wahać się od 100 do nawet 250 zł. W zależności od wybranego salonu.

Ile czasu wykonywany jest lifting rzęs?

W zależności od użytych preparatów oraz wybranego salonu, lifting rzęs powinien trwać od 60 do 90 minut.

Lifting rzęs - podsumowanie

Lifting rzęs to rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie swój czas i wygodę. Po zabiegu rzęsy stają się naturalnie podkręcone. Ta metoda ma na celu uzyskanie jak najbardziej naturalny wygląd, bez użycia zalotki czy sztucznych rzęs. 

rzęsy poddane liftingowi efekt końcowy

Laminowanie rzęs, lifting rzęs - zazwyczaj salony oferujące tą usługę, posiadają również w ofercie zabieg 'laminacja brwi', który pozwala na poskromienie naturalnych włosków brwi, które jest ciężko ułożyć. 

Oba zabiegi dają naturalny wygląd, a efekty możesz zobaczyć od razu po wyjściu od kosmetyczki. Przy obu zabiegach efekt utrzymuje się w podobnym czasie. 

Na czym polega laminacja brwi? Wejdź w spis treści na moim blogu i odszukaj artykułu, dowiesz się więcej :)

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto ?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło