Opadająca powieka - jak wykonać poprawnie makijaż?

Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 1149

Opadająca powieka to zjawisko, które ma wpływ na to jak wygląda nasza twarz. Poprzez taką formę ułożenia fałdy górnej powieki oczy wyglądają na smutne i zmęczone. Taka budowa oka może nam towarzyszyć od samego urodzenia, lub możemy ją zauważyć w wieku 40-50 lat (u niektórych osób może zacząć pojawiać się znacznie wcześniej).

Im jesteśmy starsi, tym skóra staje się coraz mniej sprężysta i jędrna (dodatkowo z upływem czasu mięśnie odpowiedzialne z unoszenie brwi stają się coraz słabsze, co przyczynia się w efekcie do jeszcze zwiększenia uwidocznienia opadającej powieki). 

Dlatego warto zadbać aby makijaż oka wykonywany był poprawnie, tak aby oko nie wyglądało na zmęczone. 

Oczywistym jest, że występują różne budowy oka, a zjawisko opadającej powieki u każdego może być inne. Część kobiet będzie miała delikatną fałdkę opadających powiek na powiekę ruchomą, a druga część będzie miała dość mocno opadającą powiekę tzw. poduszeczkę". Mimo wszystko jednak zasada jest taka sama podczas, kiedy wykonujemy makijaż oka. 

makijaż na opadające powieki oka

W zaawansowanych przypadkach opadającej powieki, zaleca się wykonanie operacji wycięcia opadającej skóry. Zabiegi wykonywane są bardzo często nie tylko ze względów estetycznych, ale głównie zdrowotnych. Problem opadających powiek może przyczynić się do słabszego widzenia oraz znacznie utrudnić życie.  

Przy takim zabiegu, warto wybrać sprawdzonego lekarza, który przede wszystkim nie pogorszy stanu naszych powiek, a w szczególności zdrowia. 

Makijaż na opadające powieki krok po kroku - jak go wykonać?

Opadająca powieka to mankament, który jesteśmy w stanie poprawić za pomocą makijażu w bardzo szybki sposób. Jednakże, warto nauczyć się trików makijażowych aby wiedzieć jak pracować pędzlem podczas wykonywania makijażu.

Makijaż opadającej powieki krok po kroku

Zacznijmy od przygotowania powieki. Aby makijaż był trwały, a ciebie były podczas malowania nie traciły swojego pigmentu - warto nałożyć na całą powiekę korektor lub bazę pod cienie. Ja osobiście preferuję korektor. 

Może to być ten sam kolor jaki dajemy pod oko.

Makijaż na opadające powieki powinien być wykonany w taki sposób aby nie podkreślał opadającej powieki. A więc jak to zrobić? Pierwsza rzecz o jakiej musimy pamiętać to złota zasada, która sprawdza się nie tylko podczas makijażu opadającej powieki, ale również podczas modelowania / konturowania twarzy. 

Jasne, perłowe, rozświetlające kolory, cienie i pudry podkreślają daną partię twarzy na jaką są nakładane. Natomiast ciemniejsze cienie, czy pudry brązujące będą oddalały, przykrywały czy chowały nam miejsce w które są nakładane. 

A więc, jak się to ma kiedy wykonujemy makijaż dla opadającej powieki?

Po nałożonym korektorze, możemy przejść do makijażu oka cieniami. Zaczynamy od przypudrowania jasnym matowym cieniem, bananowym, najjaśniejszy cień z paletki jaki mamy (beżowy, matowe cienie) lub pudrem transparentnym okolicy pod brwią (wykonujemy tą czynność tylko pod łukiem brwiowym). Następnie przenosimy się na ruchomą powiekę.

makijaż oka cieniami 

Nakładamy ciemny cień lub trochę jaśniejszy w okolicy zewnętrznego kącika - warto pamiętać, aby cień był matowy. 

Wystrzegamy się nakładania perłowych / brokatowych cieni na opadającą powiekę. 

Opadająca powieka powinna być zaznaczona ciemniejszymi cieniami aby w ładny sposób ją ukryć. Jeśli boisz się użyć ciemnego koloru - polecam zaczynać od jaśniejszych np. brązów, stopniując go nakładając coraz ciemniejszy odcień. 

Co dalej z naszą opadającą powieką, dokąd możemy pracować ciemnym cieniem?

Ciemnym cieniem powinniśmy zaznaczyć nie tylko, dolną część na górnej powiece, ale również w załamaniu i nad nim. Uważając aby nie dojść cieniem pod samą linie brwi. Makijaż na opadające powieki powinien obejmować ruchomą powiekę oraz obszar ponad nią (kolor nie powinien być jednak tak ciemny, że doprowadzi to do efektu przytłoczenia oka). Dlatego, że jeśli pomalujemy całą ruchomą powiekę, a ponad nią nic nie namalujemy - niestety nie dość że makijaż będzie znacznie mniej widoczny, to dodatkowo nasza opadająca powieka będzie nadal na pierwszym planie.

Inne pomocne artykuły, które warto przeczytać:

Kolejny krok makijażu dla opadającej powieki

Rozświetlamy powiekę ruchomą - w wewnętrznym kąciku oka zaczynamy nakładać cień. 

Może być on matowy, satynowy rozświetlający lub perłowy (polecam używać jasny cień - dzięki temu powieka będzie wyglądała na większą). Cień rozprowadzamy - wewnętrzny kącik oka, następnie środek (do ok 2/3 części powieki). Nie wolno zapominać, że w zewnętrznym kąciku oka opadającej powieki, cień powinien być ciemniejszy. 

Jedna z ważniejszych rzeczy o których musimy pamiętać podczas kiedy wykonujemy makijaż dla opadającej powieki to aby używając jasny cień, o którym była mowa w poprzednich zdaniach - nie wychodzić nimi poza fałd skórny.

Czego nie robimy wykonując makijaż dla opadającej powieki?

Jak już wiecie, makijaż dla opadającej powieki nie powinien być przytłaczający, dlatego jeśli decydujecie się na wykonanie kreski na oku np. eyelinerem / cieniem to kreska nie powinna być szeroka. Dlatego, że zabierze nam dość dużą część powieki. 

nieprzytłaczający makijaż oczu

W tym przypadku kreski jakie wykonujemy powinny polegać bardziej na tym aby przyciemnić linię rzęs. W przeciwnym nasza praca cieniami nad opadającą powieką pójdzie na marne. Nie uzyskamy efektu jaki nas interesuje.

Drugim problemem jaki może powstać podczas malowania kreski - jest jaskółka. To w jaki sposób i w którym miejscu wyciągniemy kreskę poza oko. Makijaż dla opadającej powieki wyciągnięty od kącika zewnętrznego w górę dobrze będzie wyglądał, ale należy zrobić to w odpowiednim miejscu (unikamy miejsc, które się załamują). W tym przypadku najlepiej najlepiej sugerować się w odniesieniu o dolną powiekę. Należy spojrzeć na wprost i zobaczyć jak przebiega nasza linia wodna. 

Następnie schodzimy o 1/2 mm poniżej względem naszej linii i zgodnie z tym kierunkiem cieniować oko. Linię wodną tak na prawdę można uznać za nasz punkt odniesienia w tej sprawie. Ważne aby makijaż dla opadającej powieki był spójny (dlatego dolna powieka powinna łączyć się z górną w kąciku zewnętrznym).

Ważne aby każda z Pań zapamiętała, że makijaż dla opadającej powieki to jedno, natomiast wykonanie kreski na opadającej powiece to drugie. Wszystko zależy od budowy oka. Mając opadającą powiekę, która nachodzi nam na miejsce przedłużenia i pokryta jest warstwą skóry, kreska nie będzie dobrze wyglądać. 

Bardzo często w takich przypadkach linia się załamuje i jest to niestety spowodowane opadającymi powiekami. Dlatego jeśli jesteście miłośniczkami kresek i nie wyobrażacie sobie makijażu bez niej to bardzo ważny jest tutaj trening aby malowanie kreski nie odbierało nam części powieki i nie zwiększało kontrastu między linią eyelinera, a powieką ruchomą. 

Jak wykonać makijaż dolnej powieki?

Zaczynając od zewnętrznego kącika oka -  nakładamy jasną kredkę na linię wodną aby delikatnie otworzyć oko. Wystrzegamy się ciemnych / czarnych kredek do oczu, które niestety mogą stworzyć efekt ciężkiego oka. 

Przechodzimy do cieni - staramy się nałożyć je w takich kolorach jakich jest górna powieka, czyli kolor powinien być w takiej intensywności jak góra. Jeśli nałożymy cienie o różnym natężeniu, możemy uzyskać efekt dysproporcji między górną a dolną częścią powiek. 

Czy makijaż dla opadającej powieki jest trudny?

Myślę, że jeśli zastosujecie rady, które Wam przedstawiłam powyżej to nikt nie powinien mieć problemu z wykonaniem go.

O czym należy pamiętać?

  • nie używamy czarnej kredki na linii wodnej
  • podczas malowania sprawdzamy jak wyglądają oczy na otwartym oku
  • łuk brwiowy matujemy przed nałożeniem pierwszych cieni (ewentualnie możemy na niego nanieść delikatny rozświetlacz - ale uwaga na ilość i wysokość nakładanego)
  • cały makijaż powinien być spójny ze sobą, a cieniowanie na tej samej wysokości
  • koniecznie wykonaj makijaż brwi - który również zalicza się do makijażu oka, jeśli pominiesz tą część, sama zauważysz że w makijażu czegoś brakuje
Warto również  wiedzieć, że pięknie wyciągnięte rzęsy lub doczepione kępki potrafią wyciągnąć w bardzo ładny sposób oko.

Tak wykonany makijaż  to idealny makijaż dla osób borykających się opadającymi powiekami. A dobrze dobrany i odpowiedni makijaż potrafi unieść powiekę.

idealnie wykonany makijaż na opadającą powiekę

Jeśli ciężko Wam zobrazować sobie przedstawione wskazówki, polecam skorzystanie z filmików w Internecie, które nie tylko pokażą wam jak wykonać makijaż opadającej powieki krok po kroku, ale jak to robią makijażyści ze świata gwiazd. 

Metodą prób i błędów każdy powinien znaleźć swój sposób na jak poradzić sobie ze swoimi opadającymi powiekami, trzymam za Was kciuki :)

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto ?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło