Jak i czym nakładać podkład - Pędzlem, Gąbką czy Palcami?

Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 16971

Podkład - czym go nakładać?

Podkład jest bardzo ważnym elementem dobrze przygotowanego i trwałego makijażu. Zawsze podkreślam, że do jego wykonania warto przyłożyć się szczególnie solidnie, ponieważ od niego zależy efekt końcowy całego make upu. Jest kilka wariantów, które pozwalają skutecznie i prawidłowo nałożyć podkład, aby uzyskać naprawdę wyjątkowy wygląd. Jakie to sposoby?

 

Jak nakładać podkład?

Podkład nakładany jest na twarz w celu ukrycia niedoskonałości. Odpowiednio dobrany pozwala wyrównać koloryt skóry, zatuszować cienie pod oczami itp. Jednak aby spełniał swoją funkcję, trzeba go odpowiednio wykonać. Kluczem do sukcesu jest takie wykonanie, by był on całkowicie niewidoczny. Sukces zależy od kilku czynników - optymalnie dopasowanych kosmetyków, akcesoriów i umiejętności.

Nakładanie podkładu zależy m.in. od jego rodzaju. Dostępne są podkłady:

  • w kamieniu,
  • w płynie,
  • sztyfcie,
  • a także podkłady mineralne.

Każdy z nich ma pewne wady i zalety. Bardzo popularnym rozwiązaniem wśród kobiet jest podkład w kamieniu. Jest wygodny w użyciu, ale wpływa niekorzystnie na skórę wysuszając ją, więc jeśli Twoja cera jest sucha, to lepiej wybrać inny wariant.

Podkłady w płynie to z kolei produkty najczęściej gęste, świetnie kryjące.

Podkłady mineralne to szczególnie delikatne kosmetyki, dzięki czemu wprost idealnie sprawdzą się dla delikatnej i wymagającej cery. Ich ogromną zaletą jest naturalny skład. Podkłady mineralne mogę z czystym sumieniem polecić paniom, które mają problemy z podrażnieniami czy alergiami. Ostatnim wariantem jest podkład w sztyfcie, którego dużą zaletą jest łatwa aplikacja.

Czym nakładać podkład?

W zasadzie wskazać można 3 najpopularniejsze warianty nakładania podkładu.

Pierwszym z nich są nasze dłonie, a dokładniej palce. Jest to chyba najstarszy i najbardziej popularny sposób. Do tego pozwala rozprowadzić kosmetyk bardzo precyzyjnie. Sposób ten sprawdzi się szczególnie w przypadku podkładów płynnych. W praktyce podkład należy delikatnie wklepać lub wmasować w skórę.

Zawsze zwracam uwagę na to i podkreślam, że nakładając podkład palcami trzeba bardzo uważać, aby nie rozetrzeć go za bardzo. Dlaczego? Bo można osiągnąć zupełnie odwrotny efekt. Zamiast kryć niedoskonałości można je wyeksponować. Zbyt mocno roztarty podkład może uwydatnić pory. Uważać trzeba też na równomierne rozłożenie, ponieważ w przeciwnym razie mogą powstać mało estetyczne plamy.

Podkład nakładany - palcami!

Aplikacja podkładu palcami wymaga odpowiedniego przygotowania. Zawsze powtarzam, że konieczne jest dokładne umycie rąk przed nakładaniem podkładu. Na dłoniach znajdują się różne drobnoustroje. Gdyby nie myć lub nie dezynfekować rąk to znajdujące się na nich bakterie zostałyby przeniesione na twarz.

Niestety, ale istnieje wówczas ryzyko, że te drobnoustroje mogłyby doprowadzić do rozwoju stanów zapalnych czy nieciekawie wyglądających wyprysków. Nakładanie podkładu palcami to zadanie wymagające szczególnej uwagi. Zbyt gruba warstwa kosmetyku spowoduje wystąpienie tzw. efektu maski, co nie wygląda dobrze.

Nakładając płynny podkład palcami należy zwrócić uwagę na konsystencję kosmetyku. Ciepło palców ułatwia aplikację, dobrze wpływając na wygodę rozprowadzania. Jednak w niektórych kosmetykach ciepło ludzkiego ciała to przeszkoda. Pod wpływem ciepła niektóre podkłady stają się jeszcze bardziej płynne, co dość mocno utrudnia ich nakładanie. Zbyt luźna konsystencja sprawia, że krycie będzie nieodpowiednie, nierównomierne i podczas nakładania powstaną smugi.

Pędzle do nakładania podkładu

Osobiście nie jestem fanką pędzli do podkładu i korzystam z nich najrzadziej. Wśród makijażystek zdania na temat pędzli są podzielone. Część osób używa suchego pędzla, inni natomiast preferują zwilżenie pędzla przed nałożeniem kosmetyku, wykorzystując w tym celu toniku.

Takie zabiegi są dość trudne i na pewno czasochłonne i wymagają ogromnej precyzji wykonania. Jeżeli podkład nie zostanie idealnie i równomiernie rozłożony, to mogą powstać bardzo nieestetycznie wyglądające smugi. Ponadto korzystając z pędzla podczas nakładania podkładu trzeba koniecznie zwrócić uwagę na dokładne naniesienie go w trudno dostępnych miejscach, jak np. okolice nosa.

W praktyce aplikacja podkładu przy pomocy pędzli wymaga dobrania odpowiedniego “sprzętu”, bo pędzle do nakładania podkładu dostępne są w kilku wariantach. Najczęściej wykorzystywane są trzy rodzaje:

  • tzw. koci języczek,
  • flat top
  • oraz duo fibre.

I oczywiście warto mieć je wszystkie, żeby podkład wyglądał naprawdę dobrze.

Pędzel koci języczek jest niewielki i wąski, o zaokrąglonym włosiu. Jest wygodny do stosowania i całkiem fajnie nakłada się nim podkład, ponieważ dobrze kryje niedoskonałości. Jego zaletą jest też to, że łatwo zadbać o jego czystość.

Pędzel do podkładu Flat top to z kolei pędzel ścięty płasko, dzięki któremu podkład można nałożyć dość łatwo. Jest to dobry sposób, aby nie zostały brzydkie smugi. Ten rodzaj pędzelka wykorzystywany jest do tego, aby nakładać podkład od nosa w kierunku skroni oraz zewnętrznej części twarzy, nigdy odwrotnie. Aplikacja podkładu nie może odbywać się ruchami kolistymi.

Ostatnim rodzajem jest pędzel duo fibre, w którym zastosowano włosie syntetyczne i naturalne. Dzięki temu można osiągnąć naprawdę fajny efekt, ponieważ dobrze nałożony podkład jakby stapia się z twarzą. W ten sposób osiągnąć można bardzo naturalny efekt, co doceni każda kobieta, której zależy na jak najbardziej naturalnym wyglądzie.

Nakładanie podkładu gąbeczką

Ostatnim sposobem, a do tego moim ulubionym, jest nakładanie podkładu gąbeczką. Jest to sposób szalenie wygodny, a do tego pomaga wykonać makijaż całkiem szybko. Gąbeczka wykorzystywana do makijażu posiada specjalną strukturę, lekko porowatą, dzięki czemu imituje skórę.

Jak nakładać podkład gąbeczką?

Z doświadczenia wiem, że im dłużej „klepiemy” tym efekt jest bardziej naturalny, a podkład staje się coraz bardziej niewidzialny. Ja używam gąbeczek miękkich, które “nie odbijają” się od twarzy. Moim zdaniem sprawiają one, że makijaż jest jak najbardziej naturalny, co wygląda bardzo estetycznie.

Do aplikacji podkładu warto wybrać gąbeczki beauty blender, o stożkowatym kształcie, która pozwoli doskonale pokryć również trudno dostępne miejsca. Stożek świetnie rozprowadza podkład w okolicach oczu i nosa.

Ważna informacja dla kompletnych laików – przed każdym użyciem gąbeczki zwilżamy ją wodą, a następnie odsączamy za pomocą papierowego ręcznika, tak aby została lekko wilgotna. Sprawdź mój video poradnik jak używać gąbeczki do makijażu.

Warto pamiętać również aby pędzel oraz gąbkę czyścić po każdym użyciu ponieważ jest to zbiorowisko bakterii, które będzie się rozwijać, a następnie będzie przez nas przenoszone na twarz.

Zobacz jaki cudowny makijaż można zmalować trzymając się tych kilku podstawowych zasad.

Jak prawidłowo nałożyć podkład?

Czasem niektórym osobom wydaje się, że nałożenie podkładu to łatwa sprawa. Niby tak, ale brak wprawy i umiejętności w nakładaniu podkładu może sprawić, że cały makijaż będzie wyglądał po prostu źle. Zatem jak nakładać podkład? I co może pójść nie tak?

Dużym problemem jest ważenie się podkładu, a także jego oddzielaniu od twarzy czy zanikaniu w niektórych częściach twarzy. O co chodzi? Dodam, że często problemem nie musi być zła marka podkładu, lecz złe nakładanie i co gorsze, nieprzygotowanie skóry do makijażu.

Drugorzędną kwestią jest fakt czym nakładać podkład, bo i gąbeczka, i pędzle, i palce wymagają wyrobienia pewnej wprawy.

Wykonanie makijażu wymaga uwzględnienia rodzaju cery. Często problemy wiążą się ze zbyt suchą skórą, co dość łatwo można “pokonać”, stosując sposoby na nawilżenie, czyli kosmetyki i kremy o działaniu nawilżającym, ale uwaga - zawsze dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry twarzy.

Dla równowagi, równie problematyczne jest serum, gdy wydzielane jest w nadmiernej ilości. W takim przypadku możesz spróbować przetrzeć twarz specjalnymi chusteczkami, które z jednej strony usuną jego nadmiar, a z drugiej nie zaszkodzą podkładowi. Warto także zadbać o regularne wykonywanie peelingu oraz dobrać właściwy kosmetyk jako baza pod podkład, jak też dopasowany puder.

Czym nakładać podkład i jak zrobić to dobrze?

Najważniejsze, aby dobrać odpowiedni rodzaj podkładu, a wcześniej właściwie przygotować skórę twarzy. Zarówno nakładanie palcami, jak i wykorzystanie gąbki czy pędzla zależy od rodzaju podkładu czy umiejętności makijażysty. Na pewno ważny jest trening. Pędzel, gąbeczki, to fajne akcesoria, ale trzeba nauczyć się ich używać. Wśród najważniejszych zasad warto dodać, że fluid musi być dokładnie rozprowadzony na skórze.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto ?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło