Próbny makijaż ślubny - Dlaczego jest taki ważny i czy warto go zrobić?

Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 6477

Próbny makijaż ślubny

Ślub to niepowtarzalny dzień w życiu każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że pragnie ona przygotować się do niego jak najlepiej. Wszystko ma być idealne, dopięte na ostatni guzik. Ślub to często wielomiesięczne przygotowania. Rezerwacja sali, wybór muzyki, decyzja dotycząca wystroju sali, kościoła, wybór kwiatów, aż po wybór sukni ślubnych i dodatków. Wszystko musi być idealnie dopasowane!

Suknia ślubna, fryzura i makijaż

Wybór sukni ślubnej nie jest zadaniem łatwym. Na rynku dostępnych jest wiele wyjątkowych i wspaniałych sukni, gotowych, ale i szytych na miarę, zgodnie z indywidualnym projektem klienta. Gdy już suknia jest wybrana, można pomyśleć o kolejnych rzeczach. Na swojej liście warto umieścić próbny makijaż. To trochę tak, jak z przymiarka sukni. Nawet jak już wybierzemy swój idealny model, to często wymaga on poprawek krawieckich, aż będzie leżeć jak należy.

Tak samo fryzura! Oczywiście, że każda panna młoda decyduje się na próbne uczesanie. Może wtedy zobaczyć jak wymarzona fryzura będzie wyglądała, a także ocenić jej wygodę. Fryzjer ma z kolei możliwość poznania włosów, ich podatności na układanie i czesanie. Bardzo ważne jest odpowiednie wymodelowanie fryzury, aby była wyjątkowa, śliczna, a do tego wytrzymała nie tylko ceremonię w kościele, ale i wesele.

Podobnie jest właśnie z makijażem.

Zawsze zachęcam panny młode, aby umawiały próbny makijaż, bo wtedy będą mogły zobaczyć efekt jeszcze przed tym ważnym dniem.

Do tego to czas, kiedy można trochę poeksperymentować, aby wybrać ten jedyny i wyjątkowy makijaż. Fajnie, kiedy wiem, jak będzie wyglądała suknia ślubna, a także fryzura.

Wtedy mój zmysł wizażystki pozwoli zaproponować odpowiednio dobrane rozwiązania. W makijażu próbnym właśnie o to chodzi, aby jak najlepiej pomóc Wam przygotować się do tego wyjątkowego dnia.

Dlaczego próbny makijaż jest tak ważny?

Dzień ślubu to czas, kiedy naprawdę wiele rzeczy jest na głowie. To ogromna radość, oczekiwanie, a jednocześnie wiele stresu czy wszystko na pewno będzie idealnie? Wybór rodzaju makijażu, dobór odpowiednich kosmetyków zależy przede wszystkim od typu urody czy kształtu twarzy.

Myślę, że większość z nas – zwłaszcza kobiet, uwielbia niespodzianki, ale tylko te dobre. Żadna z nas nie chciałaby aby nagle okazało się, że sukienka jest za mała lub za duża, buty za ciasne, a tort uległ zniszczeniu w czasie transportu, ponieważ nasz dostawca miał po drodze wypadek.

Tak samo jest z makijażem – abym mogła zadbać o to abyście wyglądały nie tylko pięknie w dniu ślubu, ale również czuły się komfortowo przez cały ten wyjątkowy dzień, świetnym rozwiązaniem jest spotkanie się miesiąc, maksymalnie dwa, przed ślubem w celu dopasowania makijażu do Waszych wymagań oraz rodzaju Waszej skóry.

Próbny makijaż ślubny - dlaczego warto?

Próbny makijaż ślubny to korzystne rozwiązanie dla każdego. Dla Was, to możliwość oceny efektu końcowego, a dla mnie sposób na poznanie Waszej skóry i urody. Dzięki temu mogę trochę poeksperymentować, aby dobrać kosmetyki odpowiednie dla Waszych potrzeb. Wbrew pozorom jest to dla mnie naprawdę doskonałe źródło informacji.

  • Podczas makijażu próbnego mam możliwość dopasować odpowiednie odcienie kosmetyków, abyście tego dnia wyglądały jak prawdziwe księżniczki.
  • Podczas wykonywania próbnego makijażu ślubnego mogę sprawdzić jakimi szczoteczkami nylonowymi do rzęs ładnie je wymodelować. 
  • Ponadto podczas spotkania mam możliwość oceny kondycji skóry i jeśli zachodzi taka potrzeba, zaproponować ewentualne domowe zabiegi poprawiające jej stan.

Wykonując makijaż z takim wyprzedzeniem jestem w stanie sprawdzić, jakie kosmetyki współgrają z waszą skórą, a Wy możecie ocenić jak się czujecie w wymarzonym makijażu, po to, aby w dniu ślubu wszystko było idealnie – tak jak sobie wymarzyłyście.

Bliższe poznanie potrzeb Waszych i Waszej skóry pozwoli mi ze spokojem wykonać makijaż w ten wyjątkowy dzień.

Dla Was, to najlepszy sposób, aby sprawdzić czy dobrze będę się czuła w takim makijażu? Czy będzie pasował do mojej sukni i fryzury?

Kiedy umówić się na wykonanie makijażu próbnego?

Niejedna panna młoda zastanawia się, kiedy najlepiej będzie umówić się na wykonanie makijażu ślubnego? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z całą pewnością nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Często zdarza mi się udzielać klientkom rad dotyczących poprawy pielęgnacji cery i przygotowania jej w taki sposób, aby ten ślubny makijaż był jedyny w swoim rodzaju. Dlatego warto zarezerwować sobie chwilę nieco wcześniej niż tydzień przed ślubem.

Moja rada jest taka, że warto tak ustawić terminy, aby próbny makijaż ślubny u makijażystki wykonywać tego samego dnia, co próbną fryzurę.

To odpowiedni sposób na to, by ocenić czy wszystko jest do siebie dopasowane. Optymalnym wariantem byłoby, gdyby tego samego dnia umówić makijaż próbny, fryzjera i jeszcze przymiarkę sukni na deser. Wówczas ocena dopasowania makijażu próbnego i wszystkich elementów może być wykonana wcześniej niż w dniu ślubu. Dzięki temu będziesz miała możliwość zmiany czy ulepszenia swojego wyglądu.

Wizażystka z całą pewnością będzie służyła radą i wskazówkami. Powinnaś wiedzieć, że trwałość to podstawa, ale liczy się Twoje poczucie komfortu i wygoda. To dzień Twojego ślubu i to Ty masz czuć się tego dnia wyjątkowo i pięknie!

Jak przebiega wizyta u wizażystki i jak się przygotować?

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać idealnie. I to właśnie jest jedną z przyczyn, dla których panie decydują się odwiedzić makijażystkę. Każda kobieta wie, że makijażu ślubnego nie należy wybierać z dnia na dzień.

Warto zarezerwować sobie wystarczającą ilość czasu. Z doświadczenia wiem, że klientki często nie do końca są zdecydowane, jak chciałyby wyglądać, a czasem wręcz przeciwnie - mają gotową wizję, ale po jej wykonaniu okazuje się, że nie do końca będzie zgrywała się z fryzurą, suknią czy dodatkami.

Ze swojego doświadczenia wiem, że pierwsze próby stylizacji warto zrobić nawet 3 miesiące przed ślubem, właśnie po to, aby móc na spokojnie przemyśleć wybraną koncepcję i utwierdzić się w przekonaniu, że to jest właśnie ta jedyna!

Czasem zdarza się, że po ujrzeniu finalnego makijażu panna młoda decyduje o konieczności dokupienia pewnych dodatków, np. do fryzury.

Makijaż w dniu ślubu powinien być idealny, dlatego dobrą praktyką przed wykonaniem makijażu ślubnego, a  także próbnego jest zadbanie o odpowiednią kondycję skóry. Cerę warto oczyścić, brwi wyregulować, wszystko powinno wyglądać tak, jak należy.

  • Make up powinien być poprzedzony regulacją brwi czy innymi zabiegami w obrębie twarzy.
  • Ogólny wygląd poszczególnych elementów, jak oczy, cera podczas próbnego makijażu powinien być taki, jak podczas ślubu.
  • Zazwyczaj zalecam, aby niektóre zabiegi, jak peeling twarzy czy mikrodermabrazję umówić około tydzień przed planowanym spotkaniem ze mną.

Podczas wizyty u wizażystki wykonujemy próbny makijaż ślubny, ale jeśli masz już wybraną fryzurę oraz dodatki, to koniecznie zabierz je ze sobą. Makijażystkę interesują wszelkie ozdoby, a nawet welon. Zawsze zwracam uwagę, aby wszystkie elementy doskonale do siebie pasowały.

Twój wymarzony makijaż ślubny

Przyjmując moje klientki przygotowujące się do ślubu zawsze podkreślam, żeby dzieliły się swoją wizją na ślubny makijaż. Z całą pewnością każda z Was przygotowując się do ślubu przeglądała różne warianty makijaży, zastanawiając się, który z nich wybrać.

Możesz przynieść zdjęcie koleżanki, której makijaż stał się inspiracją, albo pokazać mi propozycje z Internetu. Dokładnie oglądnę Twoje propozycje, a potem wspólnie możemy zastanowić się nad wyborem najlepszego wariantu.

Jeśli nie masz pomysłu, powiedz mi czego oczekujesz, a ja postaram się przygotować najlepszą propozycję, dopasowaną do Twojej twarzy i urody.

Przed naszym spotkaniem, podczas którego wybierzemy najlepszy makijaż, przygotuj zdjęcie sukni. Fajnym rozwiązaniem jest, abyś przygotowując się do próbnego makijażu założyła tego dnia bluzkę w kolorze zbliżonym do swojej sukni ślubnej.

Dlaczego? Bo łatwiej będzie nam zobaczyć efekt finalny.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto ?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło