Pędzle do makijażu - który do czego?

Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 3325

Podstawy, które warto znać aby łatwiej się nam wykonywało makijaż, tym bardziej jeśli jesteśmy na początku swojej drogi makijażowej. Pędzle do makijażu to nieocenieni pomocnicy podczas nakładania podkładu, nakładania różu, pudru, makijażu oczu czy blendowania cieni.

Czy wiesz jaki pędzelek do czego służy?

Dzisiaj opowiem Ci jak dobierać kształty oraz rodzaj włosia do danych czynności, tak aby wykonywanie makijażu było proste i przyjemne.

Rodzaj pędzli - który pędzel wybrać dla początkujących

W pierwszej kolejności zacznijmy od tego jakie rodzaje pędzli do makijażu mamy, wybór pędzli na podstawie włosia jest dość prosty.

Zazwyczaj standardowy zestaw pędzli do makijażu zawiera dwa rodzaje pędzli - z naturalnego włosia i syntetycznego. Oprócz tego można również spotkać pędzle mieszane - takie które będą posiadały domieszkę obu wymienionych rodzajów włosia.

Aby wybrać odpowiedni pędzelek do danej czynności musimy wiedzieć jaka jest między nimi różnica:

  • naturalne włosie - pędzle do makijażu znacznie bardziej miękkie i porowate, niż włosie syntetyczne. Dzięki swojej porowatości, posiadają większą przyczepność cieni, pudrów, rozświetlacza, bronzera itd. dzięki czemu uzyskujemy większą pigmentację. Dlatego zdecydowanie częściej używa się pędzli z naturalnym włosiem do aplikacji produktów sypkich, kosmetyków suchych. Najczęściej włosie pochodzi od kozy, kuca, wiewiórki, borsuka czy sobola. Najlepsze pędzle do suchych produktów czy pudru.

  • syntetyczne włosie - pędzle do makijażu mniej porowate, bardziej śliskie, trwalsze, mniej łamliwe niż naturalne. Zdecydowanie częściej używane do aplikacji mokrych produktów - np. do pokładu, korektora, kremowych cieni, bronzera i różu na mokro, kremów, masek, cz nakładania pomadki.

Pędzle do makijażu oczu i blendowania cieni

Jeśli już wiemy jaka jest różnica włosków w pędzlach, możemy przejść do omówienia pędzli do makijażu oczu.

pędzle do makijażu oczu

Makijaż oczu zaczynam od nałożenia bazy kremowej - może to być np. korektor lub specjalna baza w tubce czy słoiczku. Dużo osób woli ją nałożyć palcami - nie jest to zły sposób, jak najbardziej taka opcja jest dopuszczalna. Natomiast jeśli nie chcesz brudzić sobie rąk przy aplikacji korektora lub bazy to polecam zacząć od pędzla syntetycznego. Może to być płaski pędzelek lub w formie kuleczki - okrągły pędzel dzięki czemu dojdziemy w każde miejsce i szybko pokryjemy całą powiekę.

Według mnie są to najlepsze pędzle do makijażu. Taki kształt znacznie ułatwia aplikację produktów.

Kolejnym krokiem będzie aplikacja cieni - tutaj zdecydowanie polecam użyć pędzel z włosiem naturalnym. W zależności od tego jaką chcesz uzyskać pigmentację - w taki sposób dobierz kształt pędzla.

Pędzle na górną powiekę:

  • zbity pędzel, płaski pędzel - idealnie sprawdzi się kiedy chcemy uzyskać bardzo napigmentowany efekt, należy używać takiego pędzelka delikatnie, raz przy razie aby nie zrobić sobie plam i odcięć na powiece. Nadmiar produktu może być ciężki do usunięcia.

  • puchaty pędzelek, lekko zaokrąglona końcówka - świetnie sprawdzi się do delikatnego blendowania cieni i małego krycia, dzięki niemu możemy wykończyć brzegi naszego cieniowania tak, aby pięknie wtopiło się w resztę makijażu oka. Takie pędzelki polecam zdecydowanie dla osób początkujących, które zaczynają swoją przygodę z makijażem.

Na dolną powiekę polecam pędzle do makijażu - małe, zgrabne, naturalne, bardzo precyzyjne.

Duże pędzle zdecydowanie sprawdzają się do większych powierzchni, takich jak twarz, np. do różu, do pudrów mineralnych, do bronzera, do aplikacji cienia na górną powiekę - jeśli chcemy wszystko delikatnie połączyć i wyblendować.

Pędzle do nakładania podkładu

pędzle do nakładania podkładu

Dobre pędzle to niekoniecznie eleganckie opakowania, profesjonalne pędzle za tysiąc złotych lub więcej, najważniejsze to aby spełniały swoją rolę, nie gubiły włosia, były trwałe i dobrze leżały nam w dłoni - czyli były dla nas wygodne.

Spotkałam się nie raz z sytuacją gdzie tanie pędzle były o wiele lepsze, niż te bardzo drogie. Należy wiedzieć na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu, to już połowa sukcesu. Jakości pędzli nie oceniam po cenie, choć biorę to pod uwagę.

Głównie patrzę na to jak wykonana jest skuwka, czy nie wypadają z niej pojedyncze włoski.

Dobre pędzle do makijażu, również pędzle drogeryjne powinny mieć gładkie włosie, bez uszkodzeń. Kiedy widzę, że włos łamie się już przed zakupem, głównie przy pędzlach do nakładania cienia czy pudru - nie decyduje się na zakup. To nie wróży nic dobrego

Pędzel do makijażu twarzy - czym nakładać podkład?

Tutaj mamy wiele opcji, są zwolennicy aplikacji podkładu rękoma, silikonową gąbką, gąbką typu beauty blender czy pędzlem. Ja osobiście jestem zwolenniczką gąbki i w większości przypadków pracuję taką techniką, aczkolwiek zdarza mi się również użyć pędzla.

Pędzel do podkładu - najlepiej sprawdzi się pędzelek o syntetycznym włosiu, główka pędzla powinna być zaokrąglona dzięki czemu aplikacja kosmetyku będzie o wiele prostsza. Taki pędzel nie powinien pozostawiać smug.

Przy perfekcyjnej cerze nie będzie tego problemu, ale jeśli cera posiada trądzik czy nierówności na skórze, o wiele łatwiej o nieestetyczny makijaż.

Więcej przeczytasz w artykule:

Płaski pędzel, nie tylko do aplikacji podkładu

Dobrze dobrane pędzle do makijażu znacznie ułatwiają pracę. Czym charakteryzują się pędzle do pozostałych partii twarzy?

Małe zestawienie pędzli:

  • pędzle do makijażu brwi - do podkreślania brwi polecam płaski, syntetyczny, cienki pędzelek o krótkim włosiu, lekko sztywnym. Pędzel do brwi powinien być precyzyjny, równy, aby żadne włoski nie wystawały, w przeciwnym razie będzie ciężko wykonać idealny makijaż brwi.

  • pędzle do makijażu oczu - oprócz pędzli o których wcześniej wspomniałam (pędzel do blendowania cieni - mały puchaty pędzel z miękkiego włosia naturalnego oraz mniejszy płaski - również o miękkim włosiu do nakładania cieni) koniecznie zaopatrz się w pędzel do rysowania kreski, może być to skośny pędzelek lub w postaci języczka - włosie syntetyczne. Niewielki pędzel pozwoli Ci na precyzyjne wyrysowanie prostej linii (np. typu foxy eyes lub idealna jaskółka).

  • pędzle do makijażu twarzy - tutaj sprawdzi się zestaw pędzli, który można kupić jako gotowy zestaw pędzli lub możemy zainwestować w pojedyncze pędzelki, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że dobraliśmy je pod swoje potrzeby. Zestawy pędzli do makijażu często posiadają takie pędzelki, które ciężko później wykorzystać ponieważ niekoniecznie sprawdzi nam się każdy kształt. Dlatego jestem zwolenniczką tego aby do makijażu wybrać pędzle pod względem naszych potrzeb.

  • Pędzel do pudru - jest pędzlem niezbędnym, duży puchaty posiadający miękkie włosie - ja lubię włosie naturalne w tym przypadku.

  • Pędzel do płynnego podkładu - raczej zbity, płaski, zakończony lekkim zaokrągleniem - włosie syntetyczne.

  • Pędzel do bronzera, aplikacji różu i pędzel do rozświetlacza - tutaj można ograniczyć się do jednego. Dobry pędzel do makijażu zastąpi 3 osobne. Polecam pędzle z włosiem naturalnym i taki który będzie posiadał lekko zaokrąglony koniec, dzięki czemu nie zrobi nam odcięć podczas aplikacji.

Pędzle do makijażu twarzy nie powinny być zbyt duże. Powinny być średnich rozmiarów aby można było z łatwością kontrolować aplikację kosmetyków.

A czym myć pędzle do makijażu oraz jak czyścić pędzle aby ich nie zniszczyć opowiem Wam już niedługo. Zapraszam do przeczytania innych moich artykułów, m.in o tym jak myć pędzle do makijażu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto ?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło