Jak zmniejszyć nos makijażem?

Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 8817

To pytanie pada wiele razy podczas lekcji makijażu, przede wszystkim jest to zmora wielu kobiet. Niestety w dobie Internetu, Facebooka, Instagrama czy innych portali społecznościowych, problem się nasila. Wyidealizowane piękno jakie dają nam niesamowite filtry, których może użyć każda osoba posiadająca konto na takim portalu - wpędza w kompleksy wiele kobiet.

Piękna gładka cera, idealne brwi, nos, oczy, włosy. Podkreślone kości policzkowe - to możemy uzyskać w ciągu sekundy wykonując sobie zdjęcie z odpowiednio dobranym filtrem. Wiele osób wierząc w idealne piękno z internetu decyduje się na operację plastyczną. Niejednokrotnie są to oczy (operacje powiek),  usta, nos, cała twarz. Dlatego pokażę Ci jak makijaż potrafi zmienić twarz -  zapomnisz o operacji!

Jak sobie poradzić z odpowiednim modelowaniem nosa w życiu codziennym? Długi nos to już nie problem! 

Za pomocą makijażu można zdziałać cuda, nie tylko mówię tutaj o makijażu brwi, oczu, twarzy itd.  Czasem wystarczy kilka ruchów pędzlem aby delikatnie zmienić kształt nosa (optycznie zmniejszy się). Postaram się omówić najczęstsze przypadki, w których stosuje się tzw. konturowanie nosa, inaczej mówiąc modelowanie. 

modelowanie nosa makijażem

Krok 1

Przygotowanie odpowiednich produktów do zmiany wyglądu nosa - co będzie na potrzebne?

Najważniejszą rzeczą jaką musimy przygotować to bronzer (jeśli nie masz mogą być brązowe cienie), następnie puder lub rozświetlacz. Dodatkowo pomocne będą nam: korektor (jeśli nie posiadasz, to polecam jaśniejszy podkład). 

Jeśli mamy już przygotowane kosmetyki to możemy przejść do konturowania. Czym ono tak na prawdę jest? Pozwala ono na zmniejszenie lub uwydatnienie wybranych partii twarzy lub ciała. Warto zapamiętać jedną zasadę, która będzie nam pomocna gdy będziemy wykonywały makijaż.

Za pomocą bronzera oddalamy / wyszczuplamy / chowamy modelowane partie. Z kolei rozświetlacz / jaśniejszy korektor / podkład ma za zadanie uwydatnić / rozświetlić nam miejsce, w którym go nakładamy. Jeśli znasz już podstawy to spokojnie możemy przejść dalej.

Krok 2 

Oceń powierzchnię którą chcesz poddać modelowaniu - w tym przypadku nos. Jaki efekt chcesz uzyskać? Z najczęstszymi problemami z jakimi się spotykam to:

  • krzywy nos
  • zbyt duży nos
  • szeroki nos
  • zadarty nos
  • nieregularne proporcje twarzy

Krok 3

Jeśli już wiesz w jak wygląda Twój nos, to możemy zabrać się do pracy! Postaram się dokładnie opisać ruchy jakie musisz wykonać aby uzyskać interesujący Cię wygląd. W zależności od tego z jakim nosem się mierzysz:

Szeroki nos - Jak zmniejszyć nos aby nie wyglądał optycznie na szeroki?

Ja uwielbiam do tego kremowe produkty - bronzer na mokro - rysujemy dwie linie wzdłuż nosa (nie na środku!). Tak na prawdę patrząc na nos powinnaś widzieć dwie kreski po bokach szczytu nosa po całej długości. Środek (jego grzbiet) powinien być pusty - dlatego, że tam będziemy rysowały kreskę jasnym podkładem / korektorem. 

Jeśli skrzydełka nosa są szerokie, możesz również je lekko pomalować bronzerem. 

Całość wtapiamy gąbeczką, tak aby scaliło się z rzeszą makijażu. Staramy się nie zabrudzić konturowania, łączymy ze sobą kolory, ale w taki sposób aby modelowanie było widoczne. Całość możesz przypudrować pudrem sypkim lub w kamieniu. Chyba, że Twoja skóra nie wymaga tego.

Jak zmniejszyć długość nosa makijażem?

Długi nos (w miarę szczupły) - Przy tym typie noska nanosimy ciemniejszy produkt tylko w jednej części - na jego czubek. Optyczne zmniejszenie nosa nastąpi poprzez skrócenie go (ucięcie jego końca) - możesz użyć do tego również ciemniejszy podkład. Dla ułatwienia, czubek nosa możesz wymalować w trójkąt (sam spód) + jego boki (spody płatków). 

ja zmniejszyć szeroki i długi nos makijażem

Nos szeroki u dołu

Nos szeroki u dołu (trójkątny) - Jeśli po bokach nosa, u jego dołu zaczyna się on dość mocno rozszerzać, wystarczy wykonać podłużne kreski jak w przypadku nosa szerokiego (lecz tylko od momentu w którym zaczyna się znacznie rozszerzać). Dodatkowo jeśli nos jest długi, możesz zastosować tą samą zasadę co przy poprzednim typie - na koniuszku nosa pomalować spód. Te zabiegi pozwolą optycznie zmniejszyć nos i wyrównać proporcje.

Nos z zaokrągleniem u dołu

Nos z wyraźnym zaokrągleniem u dołu (tzw kulką) - W pierwszej kolejności wykonujemy te same czynności co przy nosie trójkątnym - malujemy go tylko do połowy (dolna partia - boki). Natomiast na partii górnej nakładamy jasną linię po obu stronach noska tak aby optycznie go powiększyć. Proporcje powinny zostać wyrównane (góra szersza, a dół wąski - efekt odwrotny do stanu faktycznego). Za pomocą makijażu wykonanego w ten sposób powinniśmy uzyskać optycznie prosty nosek.

Jak zmniejszyć nos trójkątny i zaokrąglony makijażem

Pamiętajmy jednak, że każdy nosek jest inny i każdy może borykać się z innym problemem. 

Jednak jeśli będziesz trzymać się podstawowych zasad o których wspomniałam wyżej aby optycznie zmniejszyć nos to modelowanie przyjdzie Ci z łatwością.  Jeśli nie posiadasz w domu kremowych produktów, to suchy kosmetyk sprawdzi się równie dobrze. Pudry brązujące w kamieniu, rozświetlacze, pudry prasowane - możesz również nimi spróbować zwęzić niektóre partie twarzy

W każdym przypadku produkty, które nadkładamy muszę być stosowane w minimalnych ilościach, aby nie zrobiły nam plamy na twarzy, ani nie wytworzyły zbyt dużego zasinienia. Przy modelowaniu pamiętaj również aby pomalować całą twarz - tak aby konturowana część nie odstawała od reszty. 

Dla wzmocnienia efektu - polecam pomalować usta mocniejszym kolorem takim jak np. czerwień, brąz, fuksja, bordowy- zdecydowanie skieruje to wzrok odbiorcy na tą partię twarzy, a odwróci uwagę od niedoskonałości, czy innych nie symetrii.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto ?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło