Olejowanie twarzy krok po kroku - Co musisz wiedzieć by nie popełniać błędów?

Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 5484

Olejowanie twarzy staje się popularnym elementem codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Choć nakładanie olejku na twarz może wydawać się nierozsądne, gdyż nie chcemy mieć tłustej skóry, to okazuje się, że zapewnia mnóstwo korzyści. 

Olejowanie twarzy staje się popularnym elementem codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Choć nakładanie olejku na twarz może wydawać się nierozsądne, gdyż nie chcemy mieć tłustej skóry, to okazuje się, że zapewnia mnóstwo korzyści.

Dlaczego warto olejować twarz i jak wybrać najlepszy olejek do swojego rodzaju skóry i konkretnych problemów? 

Co warto wiedzieć, by nie popełniać błędów podczas aplikacji olejów na twarz oraz jak stosować je do demakijażu?

Co to są olejki do olejowania twarzy?

Olejki do twarzy to kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery. Ludzka skóra produkuje oleje i sebum, które zapobiegają utracie wody oraz utrzymują ją nawilżoną. Olejki do pielęgnacji twarzy pomagają

  • zachować jej równowagę
  • dekorują blaskiem
  • pielęgnują

Są one emolientem , który wzmacnia zewnętrzną warstwę naskórka - zmiękczają ją, uszczelniają i zapobiegają utracie wody.

Powstają z różnych części roślin - korzeni, liści czy kwiatów i są skarbnicą składników aktywnych, które zapewniają mnóstwo korzyści. Choć znane są głównie z właściwości nawilżających, to mogą również

  • zmniejszać oznaki starzenia
  • działać antybakteryjnie
  • czy leczniczo.

Kiedy w codziennej rutynie pielęgnacyjnej stosować olejek do twarzy?

Toniki, serum, mgiełki nawilżające, olejki. Mnóstwo rozwiązań pielęgnacyjnych sprawia, że trzeba zastanowić się, w jakiej kolejności je stosować, co może wydawać się kłopotliwe. Ale w rzeczywistości to łatwiejsze niż myślisz! 

Dobrym rozwiązaniem jest używanie olejku do pielęgnacji twarzy dwa razy dziennie. Idealny moment, by nałożyć skoncentrowaną dawkę składników odżywczych w formie olejku, następuje po oczyszczeniu i przywróceniu cerze optymalnego pH. Kosmetyk należy delikatnie wklepać opuszkami palców w skórę, a po chwili można użyć kremu na dzień lub na noc czy wsmarować filtry przeciwsłoneczne. 

Oczywiście można stosować je według własnych schematów pielęgnacyjnych czy w zależności od rodzaju skóry lub pożądanych efektów działania olejów. Innym sposobem jest dodanie kilku kropel olejku do kremu nawilżającego, by zyskać dodatkowe właściwości.

Przy problemach skórnych takich jak trądzik, suchość czy plamy pigmentacyjne można ich używać punktowo.

Aby uniknąć błędów, należy zastosować odpowiedni olej do typu cery.

Olejek do twarzy np. Olej z pestek - dla kogo jest ten kosmetyk?

Podobnie jak w przypadku każdego innego kosmetyku, działa kondycjonująco, a naturalne olejki (np. olejki z pestek) mogą stanowić świetny element codziennej pielęgnacji. 

Ważne, aby były włączane do rutyny pielęgnacyjnej ostrożnie, by obserwować, jak reaguje na nie skóra. Serum do twarzy mnóstwo korzyści przynoszą cerze wymagającej nawilżenia, gdyż działają jak emolienty - uszczelniając i zapobiegając utracie wody. Ale doskonale sprawdzą się także do innych rodzajów cery.

4 powody, by stosować olejki do twarzy

Poznaj powody, dla których olejki stały się niezbędnym elementem i podstawą codziennych rytuałów pielęgnacyjnych i zostają wykorzystane do olejowania twarzy:

  1. Odżywiają i chronią przed utratą wilgoci. Świetnie wypielęgnują cerę każdego rodzaju.
  2. Dekorują blaskiem. Procesy starzenia działają nieuchronnie, a wraz z upływem czasu skóra staje się matowa i odwodniona. Zapewnią natychmiastowy i naturalny efekt rozświetlenia.
  3. Ułatwią aplikację podkładu - przeczytaj również artykuł o tym czym nakładać podkład - Można nałożyć przed aplikacją korektora czy podkładu w płynie. To świetne rozwiązanie szczególnie w przypadku skóry suchej, łuszczącej się lub z przebarwieniami, gdy wykonanie make-upu z jednolitym wykończeniem bywa trudne. Dodatkowo stworzy nieskazitelną bazę, która przedłuży trwałość makijażu - czytaj więcej na temat tego jak zrobić trwały makijaż
  4. Neutralizuje działanie wolnych rodników. Zawartość skoncentrowanej dawki antyoksydantów chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz stresem oksydacyjnym. Olejki zapewniają skórze mnóstwo korzyści, ponieważ dostarczają kwasów Omega, witamin, lipidów i przeciwutleniaczy. Łatwo wnikają w skórę i wzmacniają barierę ochronną skóry. Kwasy tłuszczowe Omega-3 łagodzą stany zapalne, a to oznacza, że świetnie leczą problemy skórne takie jak suchość, egzema czy trądzik.

Efekty działania olejków do twarzy

Olejki kosmetyczne są skarbnicą NNKT, które pielęgnują, nawilżają i chronią skórę oraz zatrzymują w niej wodę. Wzmacniają naturalną barierę hydrolipidową i pozostawiają ją jędrną oraz sprężystą W celu uzyskania optymalnych efektów pielęgnacji dobierz idealnie oleje do kondycji i potrzeb skóry.

OCM Oil Cleansing Method, czyli oczyszczanie twarzy olejem

Jeśli już mówimy o zastosowaniu olejków do twarzy, nie można pominąć popularnej metody OCM Oil Cleansing Method. Olejowanie twarzy to zabieg oczyszczania twarzy za pomocą wybranego oleju, wykonywany w trakcie wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych, który w naturalny sposób usuwa zanieczyszczenia, pozostałości makijażu oraz nadmiar serum ze skóry twarzy. 

Dodatkowo nie zaburza on pH oraz warstwy ochronnej, a skutecznie chroni i świetnie pielęgnuje. Aby spełniał swoje zadanie warto wybrać zimnotłoczony i nierafinowany olej roślinny pozbawiony sztucznych barwników i zapachów. 

Do oczyszczania twarzy olejkiem najlepiej wybrać olej rycynowy, który ma konsystencję zbliżoną do ludzkiego sebum i połączyć go z olejem bazowym w proporcji zależnej od typu cery:

  • do cery suchej 90% oleju bazowego + 10% oleju rycynowego;
  • do cery normalnej 80% oleju bazowego + 20% oleju rycynowego;
  • do cery tłustej 70% oleju bazowego + 30% oleju rycynowego;
  • do cery naczyniowej 95% oleju bazowego + 5% oleju rycynowego.

Czym jest olej bazowy i który najlepiej sprawdzi się do twojej twarzy?

Olej bazowy to jeden z naturalnych, roślinnych olejów, który jest podstawą w metodzie OCM i w zależności od potrzeb tego, jaką masz cerę, możesz połączyć go w odpowiedniej proporcji z olejem rycynowym, aby uzyskać optymalne efekty:

  • Najlepsze olejki do skóry suchej i odwodnionej - arganowy, marula, olej z pestek malin, ze słodkich migdałów, z rokitnika, jojoba, z granatu, moringa, abisyński czy oliwa z oliwek.
  • Najlepsze olejki do cery mieszanej - olej z pestek winogron, olej z awokado, olej z pestek moreli, lniany, jojoba, z pestek malin, z pestek dyni, olej z kiełków pszenicy.
  • Najlepsze olejki do skóry tłustej i trądzikowej - olej z konopi, jojoba, z czarnuszki, olej z ogórecznika, z pestek śliwki, lniany, z czarnuszki, z orzechów laskowych.
  • Najlepsze olejki do cery naczynkowej - olej z kocanki, z marakui ze słodkich migdałów, olej z dzikiej róży, z orzechów laskowych, z czarnej porzeczki.
  • zapisz się na indywidualny kurs makijażu i poznaj więcej kosmetyków oraz zasady ich stosowania na każdym etapie pielęgnacji

Świetnym rozwiązaniem dla cery normalnej jest oliwa z oliwek, zaś cera sucha pokocha olej lniany czy z pestek moreli. Z cerą trądzikową polubi się lniany olej, a olej jojoba można wykorzystać do skóry mieszanej i trądzikowej. 

Najlepszym wyborem w przypadku cery suchej będzie olej arganowy oraz z pestek granatu, natomiast w przypadku cery naczynkowej - olej z orzecha laskowego. Ich zadaniem jest wzmocnienie warstwy hydrolipidowej skóry. W przypadku cery tłustej najlepiej wykonać olejowanie twarzy sięgając po olej z czarnuszki.

Jak oczyścić skórę olejkiem krok po kroku?

Zabieg olejowania wykonuje się podobnie niezależnie od rodzaju cery: 

  1. Zabieg olejowania twarzy rozpocznij od zwilżenia skóry zimną wodą.
  2. Nałóż kilka kropel oleju na palce i rozgrzej je w dłoniach, a następnie rozpocznij oczyszczanie twarzy olejem.
  3. Wykonaj masaż skóry twarzy, podczas którego dokładnie wmasuj oleje. W ten sposób usuniesz zanieczyszczenia, sebum i makijaż.
  4. Delikatnie usuń nadmiar kosmetyku z twarzy za pomocą zwilżonego w ciepłej wodzie ręcznika.

Olejowanie – co jeszcze warto wiedzieć?

Olejki do twarzy mogą być pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Choć mogą wzmocnić rutynę pielęgnacji skóry, to nie są sobie równe. Oleje syntetyczne i mineralne są komedogenne i zatykają pory, naturalne oleje roślinne - odpowiednio wyekstrahowane i niefiltrowane - doskonale pielęgnują i niwelują niedoskonałości oraz pozostawiają oczyszczone pory. Możesz je nakładać bezpośrednio na skórę lub połączyć z kremem. 

Olejowanie twarzy działa nawilżająco i daje skórze poślizg podczas masażu wałkiem, masażerem czy kamieniami gua-sha. A metoda ocm, znana również jako olejowanie twarzy, to naturalny sposób pielęgnacji.

Olejowanie twarzy można wykonywać codziennie, kilka razy w tygodniu lub według własnych upodobań.

Po olejowaniu twarzy można nałożyć krem na dzień lub na noc. Mam nadzieję, że ten artykuł wyjaśnił wszystkie kwestie związane z OCM i olejowanie twarzy stanie się jednym z twoich ulubionych codziennych rytuałów.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto ?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło