Laminacja brwi - Co to jest? Ile kosztuje i na czym polega?

Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 494111

Czym dokładnie jest laminacja brwi? Dla kogo jest ona skierowana i kto może się jej poddać? 

Na te oraz wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. 

Pojawia się coraz więcej pytań dotyczących zabiegu laminacji brwi i rzęs - co mnie wcale nie dziwi. Efekt jaki możemy uzyskać po wykonaniu tego zabiegu potrafi zwalić z nóg.

Dlaczego? Zapraszam do zapoznania się z dzisiejszym tekstem i dużą ilością treści jakie dla Was przygotowałam. Postaram się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

W pierwszej kolejności odpowiemy sobie na pytanie: czym tak na prawdę jest laminowanie brwi?

Zabieg laminacji brwi to trwałe ułożenie włosków, w odpowiedniej pozycji i w odpowiednim kształcie. Zabieg ten wymaga precyzji, dokładności podczas jego wykonania oraz przede wszystkim wiedzy. 

Ze względu na to, że używamy do tego różnych preparatów, które zastosowane w nieodpowiedni sposób mogą doprowadzić do uszkodzenia włosków - dlatego ważne jest, aby do wykonania tego zabiegu wybrać zaufany salon, wyróżniający się pozytywnymi opiniami i wykwalifikowanym personelem.

 

Laminowanie brwi staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem. Dlaczego? 

Ponieważ, daje spektakularne efekty. Włoski odpowiednio ułożone będą utrzymywać swą pozycję przez najbliższe tygodnie, nawet te które rosną w dół! 

Brwi będą wyglądały na gęstsze i bardziej lśniące. W dużej szczególności zabieg dedykowany jest osobom, które posiadają gruby włos, ciężki do ułożenia i przede wszystkim niesforny. 

Dzięki laminacji brwi, wykonywanie makijażu brwi w domu stanie się znacznie łatwiejsze lub zbędne. Jeśli jesteś posiadaczką bardzo gęstych brwi, po zabiegu laminacji wystarczy, że przeczeszesz je szczoteczką, a one pozostaną na swoim miejscu.

Jeśli masz grube włoski ale rzadsze i nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez dodatkowego podkreślenia ich, może się okazać że po laminacji brwi nabiorą one pięknego kształtu, dzięki czemu makijaż brwi stanie się szybki i łatwy. 

Dzięki nowemu kształtowi brwi, wystarczy lekkie podkreślenie ich cieniem

Warto również zaznaczyć, że zabieg laminowania brwi to nie tylko ułożenie niesfornych włosków, ale również odżywienie ich i regeneracja. Tak samo jak w przypadku laminacji i liftingu rzęs!

Na czym polega zabieg laminacji brwi?

Dzięki działaniu kwasu tioglikolowego, który wykorzystywany jest podczas zabiegu, łuska włosa zostaje otwarta, a następnie włoski stają się bardziej elastyczne i podatne na ustawienie w odpowiednim kierunku. Następnie tworzy nowe wiązania i odbudowujemy strukturę włosków brwi. 

Jak długo utrzymuje się efekt laminacji?

Maksymalny czas utrzymywania się efektu szacuje się nawet do 1,5 miesiąca. Zazwyczaj jest to od 4-6 tygodni

Dlaczego czas jest różny? 

Ponieważ na efekty zabiegu laminacji brwi sami mamy bardzo duży wpływ, lecz nie wszystko zależy od nas. W dużej mierze na wpływ utrzymywania się efektu ma czas wzrostu włosów.

Im szybciej włos rośnie, tym efekty będą krótsze. 

Co jeszcze ma wpływ?

 • spanie na twarzą zwróconą ku poduszce
 • mocne mycie twarzy w okolicy brwi
 • codzienny demakijaż silnymi środkami lub pocieranie okolicy brwi
 • nieprzestrzeganie wytycznych po zabiegu 
 • zmiany hormonalne - istnieje ryzyko, niepowodzenia zabiegu
 • przyjmowanie leków, antybiotyków - w tym przypadku również istnieje niepowodzenia zabiegu

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu laminacji brwi?

Przed zabiegiem upewnij się czy aby na pewno kwalifikujesz się do jego wykonania. Jeśli korzystasz z usług salonu kosmetycznego lub zdecydowałaś się na usługi stylizacji brwi u specjalistki, poproś przed wizytą o wytyczne w jakich przypadkach nie można wykonać zabiegu, ta sama procedura jest przy laminacji rzęs.

Każdy profesjonalista powinien przeprowadzić z Tobą przed wizytą ankietę dotyczącą oceny Twojego zdrowia oraz kwalifikacji do zabiegu.  

Laminacja brwi nie jest skierowana do wszystkich. Niestety osoby które posiadają bardzo rzadkie brwi nie powinny poddawać się laminacji brwi. Efekt może być niezadowalający, przez co stracisz czas oraz pieniądze na zabieg który nie zmieni w żaden sposób wyglądu twoich brwi. 

W przypadku gdzie klientka nie posiada zbyt wielu włosków na brwiach, poleca się wykonanie takiego zabiegu jak makijaż permanentny - efekt będzie o wiele lepszy. 

Dlaczego nie każdy kwalifikuje się na zabieg laminowania brwi? 

Choć zabieg nie jest inwazyjny i można powiedzieć, że jest w miarę bezpieczny - istnieje wiele przeciwwskazań do jego wykonania

Wykonany przez niewykwalifikowaną osobę może wyrządzić więcej szkód, niż pożytku. 

Dlatego niżej przedstawiam listę przeciwwskazań:

 • ciąża - ze względu na możliwość wystąpienia alergii / uczuleń na preparaty do laminacji, nie jest wskazane wykonywanie tego zabiegu podczas ciąży. Kobiety w tym okresie są znacznie bardziej wrażliwe i podatne na występowanie uczuleń, a jak wiadomo podczas ciąży nie jest zalecane stosowanie wielu leków, co może stanowić znaczny problem w przypadku wystąpienia niepożądanych efektów.
 • alergie na któryś ze składników preparatu do brwi
 • świeży lub niewygojony makijaż permanentny
 • zabiegi wykonywane w ostatnim czasie w okolicy brwi
 • przycięte brwi - warto zwrócić uwagę na to! Przycięte brwi są bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu, wpłynie to negatywnie na strukturę włosków
 • przyjmowanie antybiotyków / silnych leków (warto skonsultować listę przyjmowanych leków przed przystąpieniem do zabiegów laminacji brwi i rzęs)
 • laminacja brwi wykonana w ostatnim czasie. Należy zachować odpowiednią ilość czasu między jednym, a drugim zabiegiem brwi, laminacja powinna zostać wykonana nie wcześniej niż po 4- 6 tygodniach (w zależności od zaleceń producenta)
 • przerwanie ciągłości skóry w okolicy oczu
 • zabiegi złuszczające np. peelingi chemiczne
 • skóra świeżo po opalaniu lub solarium
 • trichotillomania - zaburzenia prowadzące do nadmiernego wyrywania sobie włosów
 • infekcje oczu, choroby skóry, wirusowe zapalenia
 • katar, kaszel, gorączka, objawy choroby
 • podrażnienia skóry
 • stany zapalne, grzybicze
 • opryszczka, trądzik (przede wszystkim w trakcie leczenia, zw względu na przyjmowane leki oraz na stan skóry)
 • brak włosa brwi lub ich mała ilość
 • bardzo zły stan brwi, laminowanie zniszczonego włosa może doprowadzić do jego spalenia
 • zabieg farbowania henną (jeśli włoski były farbowane henną w ostatnim czasie, nie zaleca się wykonania usługi - mowa tutaj o świeżej hennie)
 • świeża regulacja brwi
 • przewlekłe choroby skóry

Jak widzicie przeciwwskazań jest wiele, ale bez obaw - są to standardowe wytyczne do tego typu zabiegów. W każdym profesjonalnym salonie otrzymacie ankietę, która powinna ocenić czy kwalifikujecie się do danej usługi czy nie. 

Nie dotyczy to tylko brwi, ale również rzęs czy innych zabiegów. Jednak przy laminacji rzęs procedura wygląda bardzo podobnie.

Wszystkie wytyczne mają na celu chronić wasze zdrowie, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej osoby i  miejsca, która wykona zabieg. Zawsze zwracam uwagę moim klientkom, że na cenę usługi nie tylko składa się to jaki jest efekt końcowy, ale również to w jakich warunkach zostanie on uzyskany. 

A jeśli już mowa o cenach - ile kosztuje laminacja brwi? 

W zależności od miejsca / salonu / miejscowości - ceny będą się różnić. Laminowanie brwi w małym mieście może kosztować znacznie mniej, niż w większym mieście, jednak to nie reguła! Jeśli trafisz to wykwalifikowanej specjalistki, zajmującej się tylko i wyłącznie zabiegami takimi jak laminacja brwi czy lifting rzęs, ceny mogą być również wyższe. 

Standardowo ceny mieszczą się raczej w przedziale 100 zł - 200 zł

Ile czasu trwa laminacja brwi?

Laminowanie brwi trwa ok 45 minut. Czas może się jednak różnić, u jednej stylistki będzie to krócej, a u drugiej dłużej - dlaczego? Wszystko zależy od tego jakich preparatów używa osoba wykonująca zabiegi. Preparaty różnych producentów posiadają różne czasy działania. Stąd różnica czasu.

Jeśli chcesz aby nie tylko Twoje brwi wyglądały pięknie, możesz wzbogacić zabieg o lifting rzęs. Oba zabiegi można wykonać w tym samym czasie, a wykonanie dwóch zabiegów za jednym razem będzie kosztowało znacznie mniej, niż wykonanie ich osobno. Zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Laminacja brwi i rzęs daje naturalny efekt, ale go osiągnąć konieczne jest wykonanie jej prawidłowo. Pamiętaj o tym! 

Jeśli jeszcze nie słyszałaś o takiej usłudze jak laminacja rzęs i lifting rzęs to świetnie się składa. Jeśli masz kilka minut to zachęcam Cię do przeczytania mojego poprzedniego artykułu, gdzie dokładnie opisuję jak wygląda taki zabieg oraz odpowiadam na najczęściej zadawane pytania. Cały proces, krok po kroku, oraz wszystkie przeciwwskazania i efekty jakie można uzyskać został przeze mnie opisany. Treści dostępne są na moim blogu.

Czy laminacja brwi i rzęs niszczą włoski?

Zabieg liftingu rzęs oraz laminacja brwi wykonane w odpowiedni sposób nie niszczą włosków i nie wpływają negatywnie na skórę. 

Należy jednak pamiętać o zaleceniach pozabiegowych oraz czasie w jakim można przystąpić do kolejnej stylizacji brwi, laminacja wtedy będzie bezpieczna.

Jak wyglądają zalecenia pozabiegowe?

Laminowanie brwi - co można robić, a czego unikać?

Zalecane jest, aby w ciągu 24 godzin po laminacji:

 • nie dotykać brwi
 • nie korzystać solarium / basenu / sauny
 • nie moczyć brwi
 • brwi przeczesywać za pomocą szczoteczki/ aplikatora jednorazowego (bardzo dobrą opcją będzie nasączenie szczoteczki produktami wzbogacone o olejek taramira, hydrolizowaną keratynę oraz witaminę E)
 • włoski powinny być ułożone pod górę
 • nie nakładamy na włoski ani skórę wokół brwi silnych środków do pielęgnacji ani demakijażu
 • nie moczymy nadmiernie twarzy
 • unikamy produktów z alkoholem
 • nie śpimy z twarzą zwróconą ku poduszce

Jak dbać o brwi w domu?

 • w domu dbamy o brwi wg zaleceń stylistki, aż do kolejnego spotkania
 • w celu przedłużenia efektu zaleca się stosowanie odżywczych olejków podtrzymujących wykonany zabieg 
 • laminację powtarzamy zgodnie nie wcześniej niż w wyznaczonym terminie przez stylistkę (ok 4-6 tygodni)
 • nie przycinamy włosków kiedy rosną za pomocą nożyczek ani innych narzędzi

Dodatkowe informacje:

Uwaga! 

Henna pudrowa nie powinna być wykonywana na brwiach, gdy decydujemy się na zabieg taki jak laminowanie brwi. Koloryzację henną pudrową możemy wykonać dopiero po upływie odpowiedniego czasu, minimum 48h

Henna pudrowa nie jest wskazana zanim wykonamy laminowanie brwi, ponieważ produkty do laminacji odbarwiają włos. Henna pudrowa przed takim przed zabiegiem nie jest wskazana.

Jeśli liczysz na zmianę kształtu brwi, oddaj się w ręce profesjonalnej stylistki. Każda wykwalifikowana osoba w tym kierunku poradzi sobie z dobraniem kształtu brwi do twojej twarzy. Będzie również wiedziała jakich produktów użyć aby uzyskać najlepszy efekt. 

A może chcesz zobaczyć jak można ułożyć brwi na mydło? Kliknij poniżej i zobacz jak ja to robię krok po kroku

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto ?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło