Makijaż do sesji zdjęciowej

Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 8749

Kobiety malują się codziennie, jednak makijaż do sesji zdjęciowej powinien prezentować się zupełnie inaczej, niż taki zwykły make-up.

Makijaż do sesji zdjęciowej musi być przede wszystkim wyrazisty, mocny i wykonany precyzyjnie, z dbałością o najmniejsze szczegóły, tak aby zdjęcia nie wymagały dużego retuszu w Photoshopie. 

Taki makijaż doskonale wydobywa indywidualne walory urody fotografowanej modelki.

Kamera i aparat fotograficzny są bezlitosne dla wszelkich niedoskonałości skóry, dlatego modelka, która przychodzi na sesję, powinna być przede wszystkim wyspana i wypoczęta, to pierwszy warunek uzyskania pięknych zdjęć.

Twarz bez makijażu w obiektywie nie prezentuje się dobrze, zwłaszcza w chłodnym oświetleniu. Jest blada, widać na niej dokładnie wszelkie zmarszczki i przebarwienia, a flesz lampy podczas sesji sprawia, że będzie płaska i zupełnie bez wyrazu.

Profesjonalna wizażystka za pomocą konturowania może uwydatnić policzki, a zmniejszyć optycznie nos, linię żuchwy i podbródek. 

Co warto pamiętać o makijażu do sesji zdjęciowej

Makijaż do sesji to może się wydawać nic szczególnie innego niż makijaż okolicznościowy, jednakże o kilku kwestiach należy pamiętać. 

  • Na sesję zdjęciową makijaż powinien być wykonany profesjonalnymi kosmetykami, odpowiednio dobranymi do rodzaju i koloru skóry.
  • Należy zwrócić szczególną uwagę na uzyskanie efektu matowej, gładkiej cery o zdrowym kolorycie.
  • Podkład nanosi się nie tylko na twarz, ale również na szyję i okolice uszu. 
  • Jeśli na zdjęciach będzie widać również ramiona i ręce, warto również tam wykonać makijaż cienką warstwą rozświetlającego balsamu, który doda skórze trochę złotego blasku.

Zdjęcia plenerowe

Makijaż w świetle naturalnym na zdjęciach będzie wyglądać prawie tak samo, jak podczas sesji zdjęciowej.

W ładny, słoneczny dzień dominuje światło żółte, a w dzień pochmurny białe. W słoneczny dzień warto użyć więcej rozświetlacza, a w pochmurny należy niezwykle starannie dobrać podkład i korektor.

Zimne światło poranka

Jeśli sesja zdjęciowa będzie rano, przy zachmurzonym niebie albo w pomieszczeniach, gdzie ściany są szare albo błękitne, najlepiej wybrać makijaż w tonacjach chłodnych. 

Zimne barwa światła, które występuje w takich warunkach, dobrze podkreśli chłodne odcienie makijażu. 

Barwy ciepłe tutaj nie pasują, cera nie wygląda dobrze. Trzeba pamiętać, by w makijażu precyzyjnie ukryć cienie pod oczami, pękające naczynka lub inne niedoskonałości.

Ciepłe oświetlenie zachodzącego słońca

Na popołudniową sesję przy blasku zachodu, w jesiennym lesie albo przy blasku świec, koniecznie wybierz makijaż w ciepłych tonacjach. Twarz warto podkreślić pudrami brązującymi i rozświetlaczami, wtedy złociste ciepło subtelnie opromieni cerę.

Sesja zdjęciowa w studiu

sesja fotograficzna

Makijaż do sesji zdjęciowej z udziałem lamp musi być zdecydowanie mocny, w lustrze może wyglądać na przerysowany, ale na zdjęciach jest doskonały. Błysk lampy wydobywa na światło dzienne nawet małe przebarwienia, może też uwydatnić zbyt grubą warstwę nałożonego podkładu. Trzeba wybrać korektor wysokiej jakości, który pozwoli uatrakcyjnić twarz bez konieczności nakładania na nią zbyt grubej warstwy kosmetyku.

Konturowanie twarzy powinno być zdecydowanie mocne. Podczas sesji aby wymodelować owal twarzy na zdjęciach oświetlonych światłem błyskowym, należy używać kontrastowych barw. 

Rozjaśniający błysk lampy niweluje cienie i bardzo spłaszcza twarz na zdjęciu, rozjaśnia też barwy makijażu. Dlatego lepiej użyć tonów trochę ciemniejszych, aby na fotografii uzyskać dokładnie takie barwy, jakie zaplanowaliśmy. 

Bronzer nakłada się na linii czoła tuż przy włosach, pod kośćmi policzkowymi i na czubku nosa, jeśli planujemy go optycznie zmniejszyć. Podkreślamy policzki za pomocą odrobiny różu, a w strefach nad kośćmi policzkowymi, na środku czoła i nosa oraz na podbródku nakładamy odrobinę rozświetlacza.  

Oczy - element ważniejszy niż się wydaje

Oczy są bardzo ważne, ich makijaż ma być mocniejszy niż typowy wieczorowy make-up. Robiąc makijaż oczu należy pamiętać jednak aby nie używać cieni do powiek perłowych oraz brokatowych ponieważ w nadmierny sposób odbijają błysk lamp nad którym ciężko zapanować. 

Istotną rolę jeśli chodzi o oczy jest również cała oprawa. Tuszowanie rzęs, kredka na linii wodnej oraz dobrze wycieniowane brwi dodadzą charakteru twarzy modelki podczas robienia zdjęć.

Trwałość i poprawki

sesja wizerunkowa

Bardzo często w plenerze czy też w studio pogoda, temperatura czy stres może powodować pocenie się. Żeby makijaż wyglądał identycznie przez cały czas trwania sesji jak zaraz po jego wykonaniu należy wykończyć go utrwalaczem w mgiełce. Dla pewności nie zaszkodzi także zabrać ze sobą puder.

Końcowa obróbka zdjęć

Wykonane zdjęcia oczywiście poddawane są obróbce przez fotografa. Drobne niedociągnięcia wizerunku można poprawić kilkoma ruchami myszki, dotyczy to np. intensywności kolorów czy stopnia wygładzenia cery. 

Nie warto jednak przesadzać z edycją, lepiej zrobić dobry makijaż do sesji zdjęciowej na modelce niż w Photoshopie! Umawiając się na sesję zdjęciową pamiętaj także o dobrym makijażu.

sesja zdjęciowa

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto ?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło